Ocena kierowcy - Land Rover Discovery II

jonygo@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 2.5 TD 138KM 101kW
Rok produkcji 2001
Land Rover Discovery II 2.5 TD 138KM 101kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : pneumatyka :D ścierwo wyżuciłem na rzecz sprężyn za 500 zł i mam spokojną głowe ;)
Karoseria : słabe zabezpieczenia antykorozyjne - trzeba sie nauczyć z tym żyć - najlepiej raz na 2 lata konserwować podłogę
Układ elektryczny : chyba :D niemiałem jeszcze problemu ale na full wyposażenie w elektronice chyba bedzie musialo sie cos wydazyc :D
auto bardzo mi potrzebne do pracy ;) rewelacyjnie się sprawuje - bez usterek (trzeba trafić egzemplarz z wiadomego źródła - ja to bylem nawet poinformowany które elementy były malowane i pokazano mi zdjęcia sprzed drobnej kolizji ;)) dodatkowo wziąłem samochód na diagnostykę i geometrie nadwozia - wszystko się zgadzało a przebieg samochodu sprwadzilem w salonie w niemczech po nr nadwozia zgadzal sie ;) także tylko leje paliwo i jezdze -
fajny klekot - Land Rover jest pionierem jeżeli chodzi o silniki TD i nieźle mu to wychodzi, a uśmiech na twarzy jak dodaje gazu na postoju a cale auto zaczynana sie kołysać bezcenne :D generalnie żadnych problemów,wycieków brak,olej od wymiany do wymiany (20 000 km) bez dolewek - najwyższej klasy syntetyk
ze skrzynia nie jest już tak dobrze - przynajmniej u mnie trzeba się trochę wczuć,mam manuala i jak ktoś próbuje szybko zmienić bieg bez wyczucia to jest taki zgrzyt lekki - skrzynia mogłaby by być lepiej zsynchronizowana - ale to kwestia przyzwyczajenia
bardzo solidne zawieszenie,wręcz cholernie (a tyram samochód w przeróżnych warunkach)nic nie wypada,żadne drążki,tuleje, nic, całkiem,całkiem poza jednym szczegółem ASC - pneumatyka tylnego zawieszenia - totalna porażka,w żadnym serwisie w południowej Polsce nikt nie umiał dojść ładu z tym dziadostwem - bardzo prosto rozwiązałem problem - zamówiłem przez internet zestaw do konwersji zawieszenia (500 zł razem z przesyłką) z poduszek powietrznych (miechów) na sprężyny - banalna sprawa - w pudełku była instrukcja obsługi - wymiany dokonałem osobiście - i już mam święty spokój,żadnego problemu
siedzi się wyżej ;) jest całkiem nieźle i lusterka w miarę duże,a najwięcej widza pasażerowie z tyłu,siedzą na wywyższeniu - ciekawa sprawa
jak dla mnie kierowcy extra wszystko czytelne i w zasięgu ręki - prosto i na temat
hmmmmmm z tym jest powiedzmy dobrze na przodzie,średnio w środku a z tyłu można zamarznąć :D (7 osobowy model) klimatronik na lato super lodówka przy niemałych gabarytach wnętrza - nad podziw wydajnie - ale z ogrzewaniem na zimę już gorzej - dla siedzących z przodu w zupełności wystarczy - ale z tyłu już dużo zimniej (brakuje dodatkowych nawiewów wg mnie)
tu niestety jest dość kiepsko - na przodzie jest się ściśniętym a to za sprawą rozbudowanej skrzyni z reduktorem - dla ludzi większych gabarytów ciasno - ale z drugiej strony potrafię przejechać tym samochodem 1000 km z marszu i mógłbym jechać dalej a z tyłu miejsce jest ale co z tego jak cholernie źle wyprofilowana kanapa prawie jak w nissanie navara z przed ostatniego modelu
może być - nie zwracam na to większej uwagi bo rozbudowałem fabryczny zestaw Harmann Kardon - także innych dźwięków niż muzyka nawet nie słyszę ;)
wg mnie jak na auto które waży ponad 2 T,ktore posiada stały napęd na 4 kola wynik oscylujący wokół 10l/100 km to rewelacja - jest to wynik uśredniony - na krajówce przy ok 100 km/h potrafił zejść nawet do 8 l - ale np na autostradzie powyżej 150km/h to nawet 15 l nie pogardził - wszystko zależy od stylu jazdy jak w większości samochodów
bardzo dobry - te samochody mało tracą na wartości - za mojego już proponowano mi większe pieniądze niż zapłaciłem
nie miałem narazie żadnych upierdliwych drobnostek,problemów :D
tylko mogę się przyczepić do zawieszenia pneumatycznego - ale już je wywaliłem ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 138KM 101kW [l/100km]

11,1