Ocena kierowcy - Land Rover Discovery III

PanAdol, 13 lat temu
Silnik 2.7 TD 190KM 140kW
Rok produkcji 2007
Land Rover Discovery III 2.7 TD 190KM 140kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : ogolnie caloksztalt, jezdzilem wszystkimmi ogolnodostepnymi samochodami terenowymi i suv i ten mnie najbardziej zaskoczyl pozytywnie
Układ elektryczny
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Samochod zaskoczyl mnie bardzo pozytywnie pod kazdym wzgledem. Jest cichy, wygodny, ergonomiczny. Promien skretu identyczny z duzym kombi ktore mialem wczesniej (Audi A6). Wlasciwosci jezdne sa dobre na trasie i bardzo dobre w terenie. Jedyne do czego mozna sie troche przyczepic to silnik ktory ma troche za malo mocy (mozna przeprogramowac komputer i to duzo daje). Brak mocy odczuwa sie przy wyprzedzaniu powyzej 90km/h.
Silnik ogolnie bardzo dobry, mocny i ekonomiczny. Wada tylko jest brak wiekszej dynamiki przy jezdzie szosowej - wyprzedzanie powyzej 90km/h nie jest az tak sprawne, rozwazam maly tuning zeby zwiekszyc moc o 20-30KM i powinno byc lepiej.
dobra, 6-scio biegowa, nie ma do czego sie przyczepic. Jazda w terenie rowniez bardzo dobrze rozwiazana.
Dobrze dziala i jest dorze zestrojony, wada sa czeste stuki ktore trzeba elimonowac wizytami w serwisie - jakies gmki sie wycieraja.
bardzo dobra, siedzi sie wyzej wiec przeglad drogi jest lepszy. Przy parkowaniu pomagaja duze lsterka, czujniki parkowania i ogolnie dobra widocznosc.
wszystko pod reka, duzo schowkow itd. Brakuje detali jak cos do trzymania telefonu i okularow ale poradzilem sobie kupjac taka podkladke Gecko
wszystko dziala szybko i sprawnie, wbudowane seryjnie webasto podgzewa zima silnik przez co samochod szybciej osiaga wlasciwa temperature. Z tego co zauwazylem malo kto wie ze to webasto jest w kazdym samochodzie...w wersji HSE na 100%. Wada webasto jest tylko to iz nie ma mozliwosci dzialaia samodzielnie i niezaleznie od silnika, to by byla rewelacja.
duzo miejsca, mam 190cm wzrost i czuje sie bardzo dobrze za kierownica.
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Cichy nawet przy 140-160km/h. Nejlepiej jednak podrozowac 120/130. Pali ok 10l i glosnosc jest optymalna.
spalanie jest bardzo przyzwoite. W miescie to 12l/100km. Przeglady i inne koszty obslugi w serwisie autoryzowanym sa duze (w porownaniu do Audi A6). Srednio za przeglad place okolo 3000-4000zl. Zawsze cos dochodzi do zrobienia itd. Przy mojej jedzie jestem w serwisie dwa razy w roku.
nie ma tragedii, ale trzeba sie liczyc z duza utrata wartosci. Ogolnie planuje pojezdzic 5-6lat wiec to mniej boli.
glownie swiecace sie kontrolki roznych systemow i drobne wymiany tego.
sumarycznie robilem wszystko na gwarancji i poki co nie mam zadnych powaznych wpadek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 TD 190KM 140kW [l/100km]

10,5