Ocena kierowcy - Land Rover Discovery III

Lolo, 9 lat temu
Silnik 2.7 TD 190KM 140kW
Rok produkcji 2007
Land Rover Discovery III 2.7 TD 190KM 140kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : układ kierowniczy - to auto chce skręcać. Jazda w terenie - bajka. Po szosie jak wysokiej klasy osobówka. Pytania: area-51@wp.pl
Z 2 ręki - idealne rozwiązanie. W głębokim błocie wyjedzie z każdej opresji nawet na szosowych oponach. To auto to rodzaj filozofii. Kierowcy pozdrawiają się na drodze. Ma swój klimat. Cichy i komfortowy - wystarczająco. Mój egzemplarz zachipowany przez V-Techa pali rewelacyjnie. Zbiera się zadowalająco. Polecam:) To kółko z programami terenowymi działa idealnie! W kopnym, suchym piachu ani jedno koło nie zabuksuje przy szosowych oponach.
Nic się nie psuje. Ale auto ma książkę serwisową bez jakichkolwiek niedomówień. Moc zadowalająca po zachipowaniu. Przed zakupem jeździłem próbnie egzemplarzami bez chipa - odradzam - trochę za słaby silnik. Trzeba też uważać na starsze egzemplarze sprzed 2006 - lubią pękać wały.
Dość szybka i bardzo płynne działa. Miałem już parę automatów. Wiem co piszę.
Znacznie lepiej się prowadzi niż Touareq, choć trochę bardziej buja w zakrętach. Pneumatyka - bajka:)
wszystko widać
prawie idealnie, pokrętło świateł niewidoczne -schowane za kierownicą, poza tym ok:)
Mam wersje z ogrzewaną szybą i webasto - rewelacja !
co tu komentować?
PRAWIE jak w Touareq, gorzej niż w Range Rover. Chmm... oczywiście lepiej niż w Passacie:)
Porządny chiptuning (V-Tech z Krakowa) chyba spowodował dobre spalanie i cichość jazdy. Trzeba to rozważać w odniesieniu do masy auta.
5 gwiazdek dla używanego, chociaż i w nowym nie bardzo widzę konkurencji:)
naprawdę jakieś niewielkie pier***ki
nic