Ocena kierowcy - Land Rover Discovery III

Silnik 2.7 TD 190KM 140kW
Rok produkcji 2008
Land Rover Discovery III 2.7 TD 190KM 140kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne
Auto odzwierciedla moją osobę - wielki, niezbyt dynamiczny jegomość. Mniej popularny niż typowe, bananowe SUVy.
V6 PSA. Dynamika poprawna (jak na auto ważące 2,6t), fajny dźwięk i przyzwoite spalanie. Drogi w utrzymaniu: wymiana rozrządu tył+przód, pompy oleju (zalecane) i pompy wody wraz z robozicną 4tys. zł. Wymiana świec żarowych jest jak leteria. W przypadku kiedy będą się ukręcać koszty mogą być niemałe. U mnie konieczna była jednoczesna wymiana linii powrotu paliwa (pokruszyła się) - 800zł.
6-cio biegowy ZF. Przy około 200tys. km konieczna wymiana konwertera (oryginał ZF 2 tys. zł). Wymiana oleju to koszt około 1,2zł (wraz z miską zintergrowaną z filtrem).
Prowadzenie typowe dla auta posadzonego na ramie, ale zdecydowanie lepiej i bardziej komfortowo niż w Disco II. Dla mnie super, trochę jak ciężarówka.
Jest ok, ale przy cofaniu używam czujnika cofania.
Bez zastrzeżeń. Wielgachny bagażnik.
W lecie klima daje radę, w zimie webasto wspomaga dogrzewanie. Jest dobrze.
Jak na tak wielką furę "tylko" dobrze.
Areodynamika lodówki daje o sobie znać przy wyższych prędkościach.
Tanio nie jest. Większość części i robocizna obarczona 50% podwyżką ze względu na markę.
Drogo, ale fajnie, klimatycznie i oryginalnie. Nie widuje się ich na każdym rogu w przeciwieństwie do np. X5 czy ML.
Żadne póki co nie wystąpiły.
Podobno potrafią pękać wały korbowe... Tfu, tfu. Ja na razie ponoszę tylko niemałe, ale jednak koszty samej eksploatacji.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 TD 190KM 140kW [l/100km]

9,7