Ocena kierowcy - Land Rover Freelander I Hard Top

bialasowa12@neostrada.pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 TD 112KM 82kW
Rok produkcji 2005
Land Rover Freelander I Hard Top 2.0 TD 112KM 82kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Inne : jest w miarę wysoko zawieszony i daje radę na wysokim śniegu.
w miarę fajne, żona lubi nim jeżdzić, dla mnie za mały. minimalne spalanie przy oszczędnej jeżdzie, co to jest? nie dotyczy.
dobrze sobie radzi nawet z przyczepą, mieszkam w górach. duża turbo-dziura
wymieniłem przy 150tys sprzęgło z wysprzęglikiem [puszczał płyn],sprzęgło ze wspomaganiem z wymianą półtara tysia.
dwa razy wpadłem w zaspę i trzeba było drugiego samochodu [zawiesił się]. na krętej drodze w górach jak i na autostradzie daje radę.
trochę grube przednie słupki na ciasnych zakrętach jest problem.
trudno jest się przyzwyczaić do regulacji radia i pokręteł ogrzewania.
w porównaniu do volkswagenów cieniutko. z domu zawsze mam z górki więc silnik pracuje prawie na luzie rozgrzewa się dopiero po 10-ciu kilometrach a w kabinie ciepło po 30. trzeba pilnować i wymieniać filtr kabinowy. klimatyzacja tylko z nazwy.
mam wersję czteroosobową ale jeżdzimy zazwyczaj w dwójkę w zupełności wystarcza, ale coś przewieść to już problem, chyba że jakiś mało gabarytowy to wtedy nawet z dużym ciężarem [kafelki] idzie.
nie narzekam nawet na autostradzie złoty sześćdziesiąt i głowa nie boli
mieści się w 10, nigdy nie przekroczył przyczepa i autostrada jednak ciężar i gabaryty. normalnie ok 6,5l.po mieście nie jeżdżę. naprawa po stłuczce maska błotnik lampa wahacz, warsztat wysłał faktury do TU na 14tysi.
wyciekł płyn ze sprzęgła jechałem 300 km zmieniając biegi synchronizacją obrotów i jeżdżę dalej. więcej grzechów nie pamiętam.
jak wyżej
Dziennik kosztów dla Land Rover Freelander I Hard Top 2.0 TD 112KM 82kW