Ocena kierowcy - Land Rover Freelander I Standard

Rok produkcji 1998
Land Rover Freelander I Standard 2.0 Di 98KM 72kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Wygląd zewnętrzny
Zawieszenie
Układ hamulcowy : słade hamulce, słaby ręczny, słaby abs
Nie kupujcie tego auta, zapłacicie za nie nie 20000, a 40000!
Sam silnik ani dobry, ani zły, w każdym razie zdecydowanie za słaby na masę samochodu. Rozpędza się z bólem do 160.
Czasem miałem problemy z wstecznym, pozatym dość płynnie i bez usterek. Poza silnikiem jest to chyba jedyna rzecz, która nie zepsuła się w tym aucie...
Zawieszenie zbyt niskie i zbyt miękkie, nie daje sobie rady nawet na leśnej drodze. Wygodne na asfalcie, jednak w terenie sypie się. Np. dwa razy pękła mi rama, raz poszedł amortyzator. W terenie jeździłem okazyjnie i w ogóle nie katowałem samochodu.
Ok, z tyłu przeszkadza zagłówek.
Ok
Zimą szczękają zęby, nagrzewa się po 15 - 20 minutach, ale przy wysokich obrotach, tragedia.
Z tyłu dla wysokiej osoby dach schodzi bardzo nisko - wzrost 1,90 m do zdecydowanie za dużo. Jest sporo miejsca na nogi, jedzie się wygodnie.
Do 120 ok, potem wyje.
Ceny napraw astronomiczne, dużo drożej niż u niemców i japońców. Sypie się wszystko, ten samochód kosztował mnie drugie tyle ile na niego wydałem. Szacunkowy koszt napraw przez rok to około 15 000 zł. Jedynym plusem jest niskie zużycie paliwa do 8 l.
Bardzo drogie, ani w teren, ani na ulicę, nie mogłem się go pozbyć przez 3 miesiące
Bardzo słaba karoseria, brak porządnej belki wzmacniającej, ma tylko 2 gwiazdki euro ncap. Drobiazgów było tyle, że już nie pamiętam co się psuło. Na szczęście pozbyłem się tego ścierwa 2 miesiące temu.
Turbina, wtrysk, chłodniczka od wspomagania, amortyzatory, rama, jakieś problemy z elektryką.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Di 98KM 72kW [l/100km]

8,6