Ocena kierowcy - Land Rover Freelander I Standard

Piotr, 11 lat temu
Silnik 2.0 Di 98KM 72kW
Rok produkcji 2000
Land Rover Freelander I Standard 2.0 Di 98KM 72kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : samochód naprawdę dzielnie sobie radzi nawet na bardzo długich trasach (powyżej 1000km), pasażerowie się nie męczą, do tego przestronność wnętrza.
Przeniesienie napędu : należy zwrócić uwagę na przełożenie tylnego napędu. wcześniejsze roczniki miały z tym spore problemy, po lifcie się trochę polepszyło, ale dopiero po 2003 przekładnie są bezawaryjne. w moim na początku poleciał właśnie reduktor, wstawiłem z anglika po 2003 i od 4 lat najmniejszego problemu nie ma!
samochód służy mi od prawie czterech lat, jedynym poważnym problemem był zepsuty reduktor na samym początku, poza tym drobiazgi, z którymi w większości sam sobie poradziłem. pilnuję wymiany oleju na czas (półsyntetyk), poza tym lać ropę i jeździć! Mój \"Freak\" jest używany na codzienne dojazdy po mieście, dalsze trasy, a również regularne wizyty poza asfaltem - optymalny do moich potrzeb!
silnik chodzi bez problemu, jako że mam wersję przejściową (silnik land rover, osprzęt BMW) narzekam trochę na przyspieszenie, ale że to nie jest samochód sportowy, do tego opływowy jak kiosk, to nie można narzekać. Prędkość podróżna w granicach 140 km/h nie stwarza dla niego żadnych problemów.
czasami są problemy z wrzuceniem wstecznego
trzeba uważać przy manewrowaniu, napęd na cztery łapy nie lubi ostrych skrętów. poza tym na polskich drogach siadają łączniki i gumy stabilizatora, ale przy cenach poniżej 20 PLN i minimalnych zdolnościach mechanika można to samemu zrobić nawet przy ulicy w pół godziny.
samochód jest wyższy od zwykłych osobówek przez co wzrasta widoczność, niestety przez koło zapasowe na tylnych drzwiach widok do tyłu jest trochę ograniczony.
niestety nawiew jest we freelanderach piętą achillesową. często siadają rezystory poszczególnych biegów nawiewu, ale naprawa jest łatwa. drugi problem to szyberdach: prowadnice niestety są zbyt słabe, powodują uszkodzenia całego mechanizmu. również nagrzewnice często przeciekają.
autko jest naprawdę przestronne! pięć osób plus bagaże na długą trasę bez żadnych problemów.
diesel jednak daje o sobie znać, do tego mam opony AT, które też nie są milczące, ale w tego typu samochodzie jest to do przyjęcia.
są różne opinie, ja mojego diselka nie mogę narzekać, poprzednio miałem wersję benzynową i tamten potrafił po mieście \"wypić\" nawet 15l, diesel w ruchu miejski zużywa poniżej 10.
w zasadzie oprócz wymiany reduktora przez cztery lata zdarzały się drobiazgi, jak np. uszkodzenie linki otwierania szyby kierowcy, gumki przy stabilizatorze itp, czyli norma przy używanym samochodzie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Di 98KM 72kW [l/100km]

8,6