Lista ocen Lexus NX I SUV (37) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karter27
SUV 300h 197KM 145kW
Nie miałem żadnych wizyt w serwisie oprócz przeglądów po 30 000 i 60 000 km. Koszt np przeglądu po 60 000 km to niecałe 1 400 zł. Koła minimalne to 17 cali więc opony minimum 600/700 zł sztuka. Wymiana opony to też min 50 zł/sztuka. Spalanie to już indywidualna bajka każdego kierowcy. Mi nigdy nie udało się zejść ze spalaniem na tyle , żeby na początku pojawiła się "5" a z drugiej strony nigdy nie pojawiła mi się "11". Generalnie jeżdżę ok 60%...
~Marcin
SUV 200t 238KM 175kW
Generalnie jeżdżę po Warszawie ale też wybierałem się w dłuższe trasy. Spalanie przedstawia się następująco: Trasa po drogach krajowych, prędkości 80-120km/h (w trybie ECO) - średnio 9,3l/100km Trasa po autostradzie, tempomat na 140km/h (w trybie ECO) - średnio 10,8l/100km Tryb mieszany, Warszawa i okolice (jazda tylko w trybie ECO) - średnio 10,6 l/100km Miasto, Warszawa w godzinach szczytu (jazda w trybie ECO) - średnio 12,5l/100km...
~Butrus
SUV 300h 197KM 145kW
Po przejechaniu 100tys/km spalanie wyniosło średnio na tym odcinku (mam zapisane wszystkie tankowania i stany licznika - 7.1l W raz z przebiegiem rośnie spalanie i obecnie jest na liczniku 127.5tys/km a spalanie wzrosło zauważalnie o ok. 0.8l do wartości gdy auto było nowe - możliwe że bateria już delikatnie straciła na pojemności!!! Żadnej awarii mechanicznej, koszty oc+ AC 3.5tys/zł, przegląd poza aso Aktualizacja: 2021 Spalanie...
~spike14
SUV 200t 238KM 175kW
Auto nie jest tanie w zakupie i trzeba się liczyć z tym że utrzymanie też do tanich nie należy. Na szczęście do 3 lat są przeglądy gratis ale przy 16 tys musiałem zmienić klocki i koszt w ACO to ponad 700 zł brutto. Drugi minus to koszty paliwa bo auto naprawdę lubi się napić i spalanie z całego baku powyżej 20l / 100 km po mieście nie jest przypadkowe. Do tego minus za mały bak, przy tym spalaniu szkoda że nie ma z 15 litrów więcej.
~Butrus
SUV 300h 197KM 145kW
I tu mały zawód Lexus podaje spalanie 5,4l na setkę mi po 3 tankowaniach wychodzi ponad 8,2l wię rozbieżność spora. Mam dopiero 2250km przejechane na zimówkach. Ze wstępnych obserwacji wynika, że miasto 7,5 a na autostradzie z 9,5 (Accord 2,0 benzyna 156KM skrzynia ręczna spalił mi średnio 8,5l - spalanie notowane w notesie wszystkich tankowań przez 5 lat i 142tyś/km)
~Leex
SUV 300h 197KM 145kW
Samochód jest bezawaryjny. Od nowości nie było w nim naprawiane nic. Regularnie wraz z przeglądami były robione testy baterii hybrydowych. Wszystko ok. W hybrydach samochód hamuje w pierwszej fazie silnikiem elektrycznym. Dopiero mocne hamowanie uruchamia tradycyjny hamulec. Tarcze i klocki są jeszcze w dobrym stanie. A są od nowości.
~Marcisz
SUV 300h 197KM 145kW
Jest dobrze. Mam przejechane 5 tyś km i średnie z warszawy i okolic mam 6,9 l/100 km. W trasie 120-130 ląduje w granicach 7,5-7,8l/100 km. Generalnie to moja 3 hybryda i tutaj potrzeba trochę wyczucia. Na jazdach testowych goście mają 9-10 l/100 km ale widać że styku z hybrydami nie mieli. Moim zdaniem jak na SUVa prawie 2t jest lepiej niż dobrze.
~Piotr
SUV 300h 197KM 145kW
Mało spalające hybrydy Lexusa to mit. W instrukcji obsługi podają od 5 do 6 l/100km, ale żaden użytkownik ( jak mówią w serwisie) tego jeszcze nie osiągnął ( chyba że jadąc z górki). Faktyczne spalanie przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym to ponad 8 l/100km, a na autostradzie jadąc nie więcej niz 140km/h spala ok. 9,5 l/100km.
~JakościFan
SUV 200t 238KM 175kW
Ten samochód oprócz paliwa, ubezpieczenia i kosztów przeglądów nie generuje dodatkowych kosztów. 85000 km przejechałem ze średnim spalaniem 9,7 l/100km. Moim zdaniem OK. W samochodzie nic się nie zepsuło. Przeglądy w przyzwoitych pieniądzach. Cały czas serwisuję w ASO.
~JakościFan
Lexus NX I SUV