Lista ocen Mazda 2 I (37) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hgtv
Hatchback 1.25 16V MZI 75KM 55kW
Mazdą jeżdżę od 8 lat i muszę powiedzieć, ze spełniła moje oczekiwania, pakowna przewoziłam nią sporo mebli z IKEA, zakupy z biedronki i innych, ekonomiczna, kupuje raz w miesiącu paliwo do pełna i starcza mi na dojazdy do pracy 30km. Niestety nie jest aż tak sprytna w wyprzedzaniu, potrzebuje mieć spory zapas wolnej trasy, nie rozpędza się tak szybko. raz w roku wymagała podjechania do mechanika, bo różne choróbska ja dopadały, zazwyczaj cos...
~Marek
Hatchback 1.25 16V MZI 75KM 55kW
Skrzynia jest ok, nie narzekam na brak precyzji, nie jest to skrzynia Hondoska, ale dziala bardzo poprawnie, w Clio skrzynia to pałąk wbity w wiadro z gwożdziami, tutaj jest ok. Czasem nie wskakuje wsteczny za pierwszym razem ale to praktycznie wszedzie dostrzeglem gdzie Rka jest pod Piatką.
~latitudemm@o2.pl
Hatchback 1.4 16V MZI 80KM 59kW
Nie podzielam zachwytów nad skrzynią biegów, jakie czasem można przeczytać w testach w gazetach motoryzacyjnych. Moim zdaniem skrzynia jest trochę ciężkawa, a grubą przesada jest stwierdzenie dealera, że skrzynia "chodzi jak joystick". Potwierdzam, że czasem trudno wchodzi wsteczny.
~dakkon
Hatchback 1.4 16V MZI 80KM 59kW
Co do skrzyni biegów to działa dobrze, od czasu do czasu mam problem z wrzuceniem wstecznego czasem nie wchodzi.Nie wiem czy to wina mojego modelu, albo mnie :p
~sedar
Hatchback 1.4 MZ-CD 68KM 50kW
Przyjemnie się obsługuje, choć wymaga pewnej wprawy i obycia. Trzeba pamiętać żeby przed wrzuceniem wstecznego porządnie wcisnąć pedał sprzęgła - inaczej następuje zgrzyt.
~Rafał
Hatchback 1.4 16V MZI 80KM 59kW
Skrzynia sprawuje się dobrze i nie sprawia problemów, chociaż czasami jest problem z biegiem wstecznym, ale może to kwestia regulacji. Jeździć się da.
~kelus6
Hatchback 1.4 MZ-CD 68KM 50kW
Skrzynia fajnie zestopniowana, przy takich parametrach pracy silnika niestety trzeba trochę wajchować. Obroty użytkowe w małym zakresie.
~misiek
Hatchback 1.4 16V MZI 80KM 59kW
potwierdzam ze ciezko wchodzą biegi, zwłaszcza wsteczny, jak na mazde to cienko plus ostatnio coś sie dzieje ze sprzegłem
~Kamil
Hatchback 1.25 16V MZI 75KM 55kW
czasami problem z wrzuceniem wstecznego bądź jedynki, ale nie zauważyłem żadnego problemu.
~Tomek
Hatchback 1.4 16V MZI 80KM 59kW
w lecie super w zimie problemy z jedynką i wstecznym, nieżle zestpniowane 3 i 4 ale piątka to nadbieg,