Lista ocen Mazda 3 I (167) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 175 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Tutaj też piątka, choć zarzucić muszę długie przestawienie się systemu z klimatyzacji na standardowy nawiew (nawet przy nowym filtrze kabinowym, i głównie w wilgotne, deszczowe dni). Trwa to około pół godziny, jak nie dłużej. Lepiej to odczekać - para na szybie, rozmazana bylejaką szmatką lub ręką zostanie \"utrwalona\". Poza tym jak ktoś sobie życzy to jest klimatyzacja automatyczna, ona zrobi swoje w każdych warunkach. Ze względu na astmę...
~marik123
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Wentylator strasznie głośny, powyżej 3 biegu nawiewu nie da się długo jechać. W dodatku wentylator od czujnika temperatury (po prawej stronie kierownicy takie otworki) jest głośny jak wiertarka, nie pomaga przesmarowanie. Ale da się żyć. Wentylacja i ogrzewanie działa raczej jak trzeba. Po włączeniu ogrzewania i klimy szyba odparowuje w moment. Na ogrzewanie nie trzeba też długo czekać, w zależności od temp. zewnętrznej.
~Walus46
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Tutaj wydaje mi się przeciętnie. W deszczowe dni, czy po myjni trzeba jeździć na AC, bo parują szyby dość mocno. Wydajność klimy latem przeciętna, po jakimś czasie chłodzi. Nie wiem jak inne auta radzą sobie z tym przy np 29 stopniach. Lakier czarny, czarna skóra, więc co schłodzić jest. Ogrzewanie bardzo dobre, błyskawicznie leci gorące powietrze. Sporym utrudnieniem jest uciążliwa wymiana filtra kabinowego.
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Klimatronik pięknie chłodzi w gorące dni, szybko robi się bardzo przyjemniej. Jednak jak przyjdą chłodne deszczowe dni a później zima doznajemy mega zdziwienia. Pojazd bardzo szybko się nagrzewa a uciążliwa para na szybach rozchodzi się w mgnieniu oka. W każdym, dosłownie każdym posiadanym do tej pory pojeździe musiałem niekiedy czekać nawet do 10 minut i dłużej aby para się rozeszła. Tutaj optymalnie 1-2 minuty! Masakra!
~Kiel
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
W zimę super, silnik szybko się rozgrzewa i mamy ciepełko. Brakuje możliwości kontroli stopnia grzania foteli, albo grzeją na maxa albo wcale, także jedyna opcja to zagrzać fotel i go wyłączyć jak zaczyna w tyłek parzyć. Co do klimatyzacji, na początku bardzo słabo mi działała, po wymianie świec zaczęła dobrze chłodzić, ale problem jest z nawiewami które ciężko ustawić tak aby było komfortowo.
~włodek
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Bardzo dobra wentylacja, mnóstwo ustawień. Dodatkowe nawiewy na tył pod fotelem kierowcy i pasażera. Nadmuch dość głośny na 3 i 4 stopniu ale bardzo skuteczny. W zupełności wystarcza 1 lub 2 stopień. Nagrzewanie błyskawiczne. Po 1 minucie już się robi ciepło. Klima (ręczna) skuteczna na 1 i 2 stopniu. Na 3 i 4 nie nadąża chłodzić powietrza. Ale to raczej dobrze bo sople z nosa nie zwisają :)
~Jarek
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
W nowym samochodzie zimą mieliśmy bardzo mocno zamarznięte szyby od wewnątrz, po przeczyszczeniu filtra klimatyzacji jest dużo lepiej. W nowym aucie podczas ogrzewania przez dobrych kilka miesiecy brzydko pachniało (zapach podobny do kapusty). W innym modelu Mazdy 3, którym jeździliśmy był ten sam defekt. Natomiast nie mam uwag co do samego ogrzewania jako takiego.
~Burdoror
MPS 2.3 MZR DISI Turbo 260KM 191kW
Tutaj Mazda dal \"ciala\" na calej linii. Kolimatyzacja chodzi jak cche, Zima paruja szyby - trzeba wlaczac nawiew. Wlaczanie nawieiu automatycznie uruchamia AC. Nawiew na nogi dziala tak, ze zima stopy marzna caly czas. AC jeszcze nie testowalem, czekam na lato.
~Burdoror
MPS 2.3 MZR DISI Turbo 260KM 191kW
Dziennik kosztów dla Mazda 3 I
6,4
9,5
~mario.broos@wp.pl
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Klasa sama w sobie. Inni powinni się uczyć. Szybko, bardzo szybko nawet się nagrzewa. Klimatyzacja automatyczna z możliwością wyłączenia. Świetna konsola, bardzo intuicyjna dobrze rozplanowana. KLASA , no i ładnie zrobiona z naprawdę wysokiej jakości materiałów - to nie OPEL...