Lista ocen Mazda 323 IV BG (54) - Ergonomia

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafal.sowik@gmail.com
BG 1.6 16V 88KM 65kW
Generalnie wszystko na swoim miejscu, intuicyjnie rozmieszczone, może tylko włącznik ogrzewania tylnej szyby trochę za blisko kolumny kierowniczej. Przeszkadza mi też operowanie radiem jadąc na 1., 3. lub 5. biegu, ale może to wina mojego (lekko wystającego) radia. Suwaki ogrzewania i wentylacji to chyba najlepsze rozwiązanie w historii. Pionowa regulacja kierownicy w standardzie w aucie z lat 89 - 94 to znakomity element. Z regulacji...
~argv
BG 1.7 D 56KM 41kW
Poza centralka, brak jakichkolwiek udogodnien czyli: - nie ma wspomagania kierownicy - zadnej elektryki - abs, poduszlki i klima, a skad! Auto mialo 3 stluczki, blacharz byl nieco pijany ;) W kazdym razie auto zrobil srednio i od czasu stluczki nr.2 pojawili sie trzaski i stuki od czasu do czasu. A trzeba bylo naprawiac w ASO... Mimo wszystko rozmiesznienie wszystkiego w aucie jest znakomite, zegary duze i czytelne; brak jakis...
~unknown
BG 1.7 D 56KM 41kW
Z ergonomia mogło byc lepiej. Duża wadą jest nisko położone miejsce na radio, co utrudnia kierowcy jego obsługę podczas jazdy. Warto dodac, że nadmuch jest kontrolowany za pomoca suwaków, ale mi to w żaden sposób nie przeszkadza. Wnetrze wykonane z solidnych platkików i innych tworzyw sztucznych. Ogólnie rzecz biorąc, pomijając to, że na desce rozdzielczej nie znajduje sie nic wiecej poza kontrolą nadmuchem i radiem (brak jakichkolwiek...
~minior
BG 1.7 D 56KM 41kW
Wszystkie wskazniki na swoim miescu, trwałe ergonomiczne - zarówno dzwigienki el. podnoszenia szyb (przód i tył) jak i przyciski otwierania/uchylania szyberdachu czy też zmiany świateł itp. nie trzeba czekać aż swiece żarowe sie nagrzeją - pali jak benzynowiec. Fajnym udogodnieniem jest podświetlane gniazdo w stacyjce. Wadą jest nisko umieszczone radio, brak kontrolki rezerwy i zapalonych świateł.
~Rabarbar_Wrocław
BG 1.7 D 56KM 41kW
wszystko w miarę pod ręką, wszelkie włączniki, wyłączniki, wiadomo, sedan to nie hatchback, ale w miarę ładowne, przewiozło 800kg kafli i nawet nie zajęczał ;) sporo miejsca z przodu, bo zabudowane nie jest, jedynym minusem to gdzieś już po 12-13 latach plastiki piszczały i nie wiadomo było za co łapać, teraz tylko zgłaszam radio ;)
~kantukinte@gmail.com
BG 1.6 16V 88KM 65kW
Baardzo wygodne auto, wszystko pod reka. Radio w zasiegu palcow gdy trzyma sie reke na dzwigni zmiany biegow. Regulowana wysokosc kierownicy i przechylenie fotela sprawia, ze zarowno mi (190 cm wzrostu) jak i mojej zonie - 158 cm, jest wygodnie.
~dober
BG 1.3 16V 73KM 54kW
Wygodnie sie prowadzi i siedzi mimo ze mam ponad 1.90 wzrostu. Przelączniki i dź działają leko.Za małe schowki w drzwiach. Wygodne fotele przednie, nie boli tyłek nawet po kilkuset kilemetrowej trasie, tylne- nie wiem bo zawsze prowadzę.
~Mansun
BG 1.7 D 56KM 41kW
Bardzo dobrze choc dla mnie troche za nisko radio, prawie nad podłogą :-) Reszta idealnie wszystkie przyciski w miejscach do którcyh można swobodnie dostac. Siedzenia również bardzo dobre wyprofilowane.
~Prasco
BG 1.6 16V 88KM 65kW
Hmm...jak dla mnie jest ok. Żadnych zbędnych schowków, żadnej elektroniki, żadnego wspomagania (ot taką wersję kupiłem i to celowo). Spory bagażnik choć wysoki próg załadunkowy.
~metalkodi
BG 1.3 16V 73KM 54kW
wszystko na swoim miejscu, bardzo ładne wykończenie nie ma jakiś twardych plastików lecz ładne miękkie obszycia tego brakuje teraz w wielu nowych autach.
Mazda 323 IV BG