Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

WOODPEKER, 14 lat temu
Silnik 1.6 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1992
Mazda 323 IV F 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny silnik, potrafi zaskoczyc podczas jazdy swymi osiagami:) poza tym EKONOMIA! 6-7litrów jak na stare auto to bardzo dobry wynik
Zawieszenie : łączniki stabilizatora- wymienialem juz 2 razy lecz Polskie drogi pozostawiaja sporo do zyczenia, Japonczycy ponad 15 lat temu nie przewidzieli ze Poska jest tak zacofana
Silnik : Drobnostka- gotowala sie woda w cholodnicy- przyczyna zaśniedzialekoncowki wtyczek- wystarczy uciac i spiac na nowo- wtedy wentylator zalacza sie prawidlowo i chlodzi... cZESTA \"Usterka\" wiec nie panikujmy widzac \"dym\" spod maski - to tylko para wodna z pojemnika wyrownawczego- Reperacja 0zł! czas naprawy 15 minut NArzedzia- nozyk i kombinerki plusTasma izolacyjna
Moje pierwsze auto. Jezdze juz drugi rok, i ani razu mnie nie zawiodl, ani jednego przymusowego postoju, na naprawy wydalem w sumie maksimum 70zł!! ! reszta to eksploatacja... Czesc- TANIE ,sporo zamiennikow, MAZE naprawi nam kazdy mechanik . Ekonomia - spalanie na poziomie 6-7 litrow. wygoda- i dobrze wykonane wnetrze- PROSTE ale rgonomiczne, nic nie trzeszczy! przynajmniej w mojej mazdzie.
silnik na niskich obrotach pracuje cichutko, szybko i latwo sie wkreca na wyzsze obroty gdzie mazda pokazuje swoje prawdziwe \"JA\" jezdzilem wieloma nowymi samochodami- MAZDA i jej silnik nawet dzisiaj mogla by konkurowac z niektorymi z nich, 1,6 16V ... jechalem okolo 200km/h i naprawde czulem sie pewnie,( oczywiscie nie testowalem auta na polskich koslawcach dziuropochdnych ....
chodzi plynnie! jedynie wsteczny czasami - nie jest to regula - zazgrzyta...ale ponoc taki urok- powiedzial niejaki mechanik
prowadzi sie pewnie, jest dosc lekka ale za to szeroka i nisko zawieszona(o dziwo krawezniki nie sa problemem )
przod, bardzo dobrze- szeroka i duza szyba,- TYL wporzadku ale bez rewelacji, szczegolnie przy parkowaniu, ale nie jesto to problemem ,,,
wszystko na swoim miejscu- ale brakuje jakich schowkow , malych podrecznych uchwytow- ale PrOJEKTUJAC mazde- TeLefON KOMORKOWY wchodzil dobiero w faze projketu:)
4 stopniowa. ogrzewana tylnia szyba, P.s. przednia szyba nie paruje, tj. dobry \'termoobieg\'
jako kierowca- moge ustawiac sobie kierownice-reg gora dl, fotel przod tyl .... siedzimy dosc nisko, wsiadanie wysokim niezawygodne. prowadzac wszystko mam pod reka,duzo miejsca, tak samo i pasazerowie,,, SPORY BAGAZNIK
na niskich obrotach odczuwamy komfort jazdy, Lecz mazda lubi wyzsze obroty , wiec i w srodku bedzie glosniej, ale nie jest to uciazliwe tj. nie jest zbyt glosno :) mozna mowic szeptem:)
W 2009-roku przecietnie za MAZDEw dobrym stanie zaplacimy okolo 4tysiecy zlotych nie kupujmy \"okazji za 2 tysiace- mazda odwdziecza sie nam jesli dbamy o auto- mysle ze tansze egzemplarze sa wytluczone...
do tej pory z drobiazgow- wymienilem- tylnia miske od amortyzatora.lacznik sabilizatora, i zasniedzialy przewod od chlodnicy-
jezdze mazda 2 lata- do tej pory nie mialem ZADNEJ powaznej usterki ani razu nie zatrzymalem sie w \"polu\" Idealna jak dla mnie,czyli studenta ktoremu nie w mysl aby pompowac w auto :) Silnik bez zarzutów, Skrzynia - wsteczny troszke haczy- ale ponoc to norma w japoncach... poza tym plynnie i precyzyjnie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 88KM 65kW [l/100km]

9,1