Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

Max Galewski, 18 lat temu
Silnik 1.6 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1994
Mazda 323 IV F 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Jestem pisarzem i krytykiem motoryzacyjnym. Obecnie,na codzien jezdze Saabem 9-3. Mazde kupilem po przeprowadzeniu testow, do ktorych w zasadzie sceptycznie podchodzilem. Kiedy Mala figlarna Mazda pokazala mi na co stac jej niewielki silnik, urzekla swoim uwodzicielskim wygladem... postanowilem sobia ja kupic. To auto w ktorym mozna sie zakochac, to auto z dusza, to cudna zabaweczka i ten power na III-ojce!!! Trzeba to przezyc!!!
Bomba! To w zasadzie automat. Na trasie nie potrzeba redukowac. Na V Mazda spokojnie schodzi do 60km/h i dobrze reaguje na gaz, latwo lapiac 120km/h. Nie mialem elastyczniejszego silnika ( mialem juz kilka aut). Wyprzedzanie? Z poczatku myslalem ze silnik to mol. Ale przy wyprzedzaniu redukowalem na IV. Blad, Redukujcie na IIIbieg. Wtedy ogarnia czlowieka nieopisane zdumienie! Mazda Rwie do przodu a silnik spokojnie kreci sie do 4500obr/min!!!!!
Czasem pojawia sie problem z wrzuceniem wstecznego ale nie jest to uciazliwe. Dobrze spasowana, namawia do agresywnej jazdy.
Jak na autko o aspiracjach sportowych, niezle. Pewnie sie prowadzi, dobrze trzyma sie na zakretach, przewidywalne. Troche twarde, ale przeciez to maly //sportowiec// :)
Przod, cudo, tyl, gorzej. Zwlaszcza w ostatnich modelach, z roku 94, //uzbrojonych// w badz co badz spory spoiler.
Coz, wnetrze troche nudne i to jego jedyna wada, nie mniej wszystko jest pod reka, jest tam gdzie spodziewamy sie ze powinno byc. Moj model ma zmieniona kolorystyke licznikow na blekitny co niewatpliwie poprawia wizerunek deski. Nie mniej sama ergonomia, dobrze
Tu ponarzekam. W zimie (moim zdaniem) nawiew na szyby, zwlaszcza boczne zbyt malo wydajny. Troche uciazliwe.
Jak na mnie to malo nie mniej nie traktuje tego jako wady. Zeby zajac miejsce za kierownica musze sie wciskac niemalze jak do Lotusa! Moim zdaniem to glaszcze proznosc kierowcy:)
Zle nie jest!
Bomba! Trasa Poznan - Warszawa i Warszawa - Pozna za 180zl? Przy spokojnej jezdzie i rzadkim machaniu drazkiem zmiany biegow moja mazda spala 5.5l/100 !!!!! (niestety z powodu wady kregoslupa na dlozsze trasy korzystam z drugiego auta)
Za niewielkie pieniadze mozna dostac autko o cholernie cudownych aspiracjach! Ta zabaweczka zaspokoi kazdego kto choc w odrobinie chce poczuc sportowa frajde. Do tego ta legendarna japonska niezawodnosc i spalanie ktore nie bije po portfelu! Mazda 323 F jest tak atrakcyjnym autkiem ze wybaczyc jej mozna nudne, choc dobrze wykonane wnetrze! Gdybym znow mial 18-lat to bylby moj pierwszy samochod, zdecydowanie!
Japonska! rzadnych drobiazgow, co wiecej. Podczas ostatnich mrozow (-25 w nocy) moja //Magda// niestety zostala zmuszona stac przez 3 dni na dworze, nie ruszana. Na 4-ty dzien z samego rana zpalila na cykniecie! Nawet sie nie zawachala!!!!!!
ZERO!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 88KM 65kW [l/100km]