Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

wojnas@interia.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1991
Mazda 323 IV F 1.6 84KM 62kW 1989-1991 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony ze swojej madzi chociaz to 14 letni staruszek gdyby nie rdzewieące blachy pojeżdziło by się jeszcze trochę,a na narazie spisuję się.
silnik najlepiej chodzi na wysokich obrotach,dobra elastyczność,nierórwno pracuje na jałowych,jak trzeba to ma kopa
trochę za duże skoki,dobrze dobrane przełożenia,trochę zuzyte synchronizatory-wynik sportowej jazdy(hehehe)
przeciętny, załadowany lepiej się trzyma drogi niż pusty, są niestety lepsze auta w tej dziedzinie, mimo tego 4-
dobra tylko trochę za nisko się siedzi ale może być
za duża kierownica, za płytka kieszeń na radioodtwarzacz po za tym ujdzie,podoba mi sie nawiew na "jajka", podświetlane klamki drzwi i skrzynka na bezpieczniki
przy otwartym oknie z przodu-huragan, szyby szybko zaparowywują, ogzrewanie o.k.
z przodu ujdzie chociaż trącamy się czasem łokciami, z tyłu wąsko 3 osoby jak sardynki w puszcce!
cichy do 3000,potem nieprzyjemny do 4500 a potem sama frajda!!!!
skubany mało pali-miasto 7.5-8 trasa 6-7 bez oszczędzania najmniej udało mi się zejść średnio na 5,8 jadąc około 100. nie ma się co psuć, poza ASO części nie są drogie(mam porwnanie z Kadettem)
używane auto można tanio kupić, zadbane długo posłuży, zajeżdżone wpędzi cię do grobu wydatkami na remonty!!
niezawodna bryka, nigdy nie stanąłem na trasie, denerwujący jest beznadziejny szyberdach,
nie było takich, co prawda 192tys nie dużo ale 10lat jazdy tym samym samochodem mówi sama za siebie!
Mazda 323 IV F