Lista ocen Mazda 323 VI F 1.5 16V 88KM 65kW 1998-2001 (36) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mouses1@poczta.onet.pl
F 1.5 16V 88KM 65kW
Auto zanim zostało przerobione na gaz (oczywiuście sekwencja) palilo średnio na trasie 6.5 l benzyny a w mieście 8.5 l. Po "zagazowaniu" te wartości znacznie się zwiększyły (nawet o 30%). Może gazownik coś spiep...ale ponowna kalibracja nie pomogła, choć silnik na gazie pracuje bardzo przyzwoicie. Naprawy proste więc mało kosztowne, a i rzadko się zdarzają. Ceny części przeciętne. Nie kupujcie tanich amortyzatorów (po 100-150zł) bo niby będą...
~xmss@op.pl
F 1.5 16V 88KM 65kW
Lubi troche zjeść ale z drugiej strony nie przyjaźnie się z mechanikami bo widuję ich tylko od wielkiego dzwona przy wymianach eksploatacyjnych. Biorąc pod uwagę zuzycie paliwa i naprawy uważam że jest naprawdę super, w końcu po to jest samochód aby jeźddził a ja jestem po to aby na niego zarobić. Im więcej km robię tym więcej mogę zarobić, a napraw jak nie było tak nie ma.
~Roland
F 1.5 16V 88KM 65kW
Zalezy od nogi :) Jeżdżę dużo po mieście i raczej autka nie oszczędzam więc pali trochę dużo jak na silnik 1.5 - ok 8 - 8,5l. W trasie jadąć autostradą z Wrocławia do Krakowa ( starałem się nie przekraczać 110-120 km/h) spaliła ok 6.5 litra. Gdy się jedzie "jak dziadek" (90 - 100 km/h) schodzi poniżej 6l. Klima to dodatkowe 10%, a zimą należy dodać ok. 20% więcej.
~piterch76
F 1.5 16V 88KM 65kW
Auto jak na silnik 1.5 pali dość dużo, ale dałoby się to znieść, gdyby nie "dziwne" naprawy. 2 razy klimatyzacja, wspomaganie, 3 razy zawieszenie ( pierdołki, ale jednak) teraz jeszcze ABS, silnik ok. Dyskwalifikacja za rdzewienie śrub - 2 urwane - jedna na wahaczu druga na czujniku ABS.
~xmss
F 1.5 16V 88KM 65kW
tutaj też nie ma aż takiej rewelacji. Średnio ok 8-9l/100km, fakt w trasie zejście do 6.5l nie jest sztuką ale jazda po mieście z tak małym motorem mogłaby być nieco ekonomiczniejsza. Co prawda przed zakupem słyszałem o sporym apetycie więc nie mam zastrzeżeń.
~esencjo
F 1.5 16V 88KM 65kW
Zużycie paliwa przy ekonomicznej jeździe miasto 6,3l - 7,2l, trasa 6l - 5,3l , przy ciężkiej nodze miasto 7,5l - 10,5l trasa 8,5l - 9l. Przeglądy tak jak i u innych marek, co do napraw, ceny przeciętne choć niektóre podzespoły dosyć drogie, ale Mazda rzadko miewa usterki :-)
~xms
F 1.5 16V 88KM 65kW
Nie wiem gdyż mam od niedawna i to jest ocena z pierwszego wrażenia. Cena porównywalna z nieco starszymi modelami konkurencji więc za mniejszą kase mamy młodszy samochód ale z drugiej strony każdy przestrzega prze drogimi częściami i że ciężko potem sprzedać. Zobaczymy
~kensai3@gmail.com
F 1.5 16V 88KM 65kW
Mam auto ponad 2 lata i płaciłem tylko za paliwo i podstawowe sprawy typu klocki. Jak dla mnie bomba. Auto bezawaryjne, mozna mu zaufać. Spalanie ponad 9 litrów tylko przy ciężkiej nodze. Na Motorway przy prędkości 140km/h spalanie ok. 8 litrów, tak samo w mieście.
~Seba
F 1.5 16V 88KM 65kW
Na trasie schodzilem ponizej 7 l przy jezdzie emeryta czyli 80-90 km/h jesli jak jechalem powyzej 150 ,ok 160 to potrafi wziasc ok 11 literkow, auto godne uwagi,jak dla mlodego chlopaka ktory chce sie wyroznic z calej masy szarch glofów czy passatow ,jak ulał;-))
~eMMeS
F 1.5 16V 88KM 65kW
Zbyt dużo własnego doświadczenia nie mam, w końcu zrobiłem tym autem dopiero ok. 400km w cyklu mieszanym natomiast początki są obiecujące. Z pełną oceną wstrzymam się do powrotu z wakacji (ponad 1000km), także zapraszam po opinię w okolicy 22 sierpnia.
Mazda 323 VI F