Lista ocen Mazda 6 I (432) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 332 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~spokojny kierowca
Hatchback 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie (troszeczke gorzej przy zimnym silniku,ale nie trwa to długo). 5-tka i 6-tka są jakby ciut za daleko,na szczęście lewarek jest kruciutki wiec nie stanowi to większego problemu. Chcąc utrzymać obroty w miare optymalnym zakresie, tj nie mniej niż 1500 do 2000-3000 trzeba sie troszke napracować,ale byc moze to taka specyfika diesli(brak doświadczenia). jeśli ktoś lubi \"wahlować\" gałką bedzie zadowolony. Sprzęgło...
~mateuszw106
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Czysta poezja. Na temat świetności tej skrzyni można by napisać poematy zawstydzające samego Mickiewicza. Skrzynia cicha, precyzyjna, bezbłędna. Przebieg auta to 235tys., ale że od handlarza, to pewnie i z 350tys. może mieć. Za to skrzynia chodzi jakby była wyjęta prosto z nowego samochodu. To jak gładko i precyzyjnie wchodzą biegi, to nie da się tego opisać. Krótkie przełożenia aż proszą, żeby jeździć dynamicznie i agresywnie. Zresztą, co tu...
~Summit
Hatchback 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Skrzynię oceniam bardzo dobrze. Świetny i wygodny lewarek, o krótkich skokach. Zmiana biegów precyzyjna. Są jednak dwa zastrzeżenia. Skrzynia musi się rozgrzać. Kiedy jest zimna, zmiana biegów, szczególnie z 1 na 2, wymaga wyczucia. Silnik przenosi drgania na pedał sprzęgła i wrażenie jest takie jakby układ przeniesienia napędu miał zaraz się rozsypać, ale po konsultacji dowiedziałem się, że jest to kwestia koła dwumasowego i taka już uroda...
~ktusznio@hotelsarmata.pl
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Pierwszy raz jak wsiadłem i zacząłem zmieniać biegi stwierdziłem, że sprzedawca chce mnie zrobic w bambuko i wciska mi auto z wymienioną lub uszkodzoną skrzynią biegów i sprzęgłem. Stety, niestety - ten model tak ma - dźwignia podobno działa na metalowych żyłkach (?). Whatever...Po ok. 1000 km można się przyzwyczaić. Do sprzęgła też. A po 5000 km - lepszej skrzyni sobie nie wyobrażam.
~MichalVTS
Kombi 2.3 MZR 162KM 119kW
Automat w tym samochodzie to duży plus. Ładnie i szybko zmienia biegi, bez szarpania i dużej zwłoki. Dodatkowo, jeżeli ktoś tęskni za manualem, może w trybie M pomachać drążkiem. Jedynym mankamentem skrzyni, jest wybieranie zbyt niskiego biegu przy wyprzedzaniu, trzeba się przyzwyczaić, że zaczynając wyprzedanie, nie wciskać za mocno gazu, żeby skrzynia nie zrzucała za dużo biegów.
~Marek
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
pięciobiegowa manualna - bardzo dobrze zestopniowana. Biegi wchodzą płynnie, aczkolwiek wsteczny niekiedy haczy i zanim się go wrzuci, trzeba puścić sprzęgło i jeszcze raz wcisnąć. Wtedy wsteczny wchodzi bez problemu. Nie oceniam tego jako wady, gdyż większość japońców tak ma (poprzednio jeździłem Nissanem Primerą i Toyotą Corollą - ten sam objaw. Można się przyzwyczaić).
~tomojnik
Hatchback 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Przelozenia zestopniowano bardzo dobrze-krotkie i prezyzyjne drogi prowadzenia z wyjatkiem 6 biegu-ale to kwestja przyzwyczajenia-przy zimnym silniku trzeba uzyc nieco wiecej sily ale nie zmiania to faktu ze skrzynia jest bardzo precyzyjna-minus za sprzeglo gdyz ciezko je wyczuc i ruszac bardzo plynnie ale dynamicznie-bez tzw chopka zmieniajac bieg z 1 na 2..
~Mazda 6
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Cóż, czasem gdy w piątek wracam po pracy ogarnia mnie błogi nastrój. Wówczas włączam sobie spokojną muzyczkę a do zmiany biegów używam w zasadzie tylko palca wskazującego- pstryk i kolejny bieg, pstryk i redukcja. Długość biegów dla mnie zestrojona optymalnie- 1 pozwala na spokojny start, na 5 da się natomiast toczyć nawet przy 50km/h.
~tomaso23
Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW
tak jak wspomniałem brak biegu przez co nie ma co jeżdzić powyżej 120km nie wspominają o 160km WIR W BAKU SPALANIE NA KOMPIE POKAZUJE 17-20litrów masakra silnik 2.0 !!! poracha obroty ok 5500 przy tej predkości Mam ogromną nadzieje że po faceliftingu to poprawili bo naprawde świetne auto i chętnie za 3 lata zmienie na taką z 2007r 2.0 z 6biegowa skrzynią
Dziennik kosztów dla Mazda 6 I
6,8
10,1
10,7
~maniek
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Biegi wchodzą gładko i precyzyjnie, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Polecam wymianę oleju w skrzyni biegów co 100 tys. km jak przewiduje instrukcja, a na pewno przedłuży to jej żywot i jeżeli olej nie był wymieniony, to poprawi jej pracę. Dzięki 6 biegom w trasie samochód przy wyższych prędkościach ma niższe spalanie.