Lista ocen Mazda 6 I Sedan (99) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 124 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomaso23
Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW
tak jak wspomniałem brak biegu przez co nie ma co jeżdzić powyżej 120km nie wspominają o 160km WIR W BAKU SPALANIE NA KOMPIE POKAZUJE 17-20litrów masakra silnik 2.0 !!! poracha obroty ok 5500 przy tej predkości Mam ogromną nadzieje że po faceliftingu to poprawili bo naprawde świetne auto i chętnie za 3 lata zmienie na taką z 2007r 2.0 z 6biegowa skrzynią
~Mazda 6
Sedan 2.3 MZR 166KM 122kW
Skrzynia biegów, choc ma tylko pięć przełożeń (plus wsteczny) są doskonale dobrane. Na piątym biegu można jechac 50km/h a można ponad 200:) Poza tym autkiem wspaniale sie wyprzedza bez redukcji biegow... jadąc nawet tylko 100km/h na piątym biegu gdy wcisniemy pedał gazu samochod momentalnie reaguje. Nie zmusza nas do redukcji!
~michnik
Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW
Jak na te moc to wspaniala elastycznosc. Praktycznie jadac 20 km/h mozna smialo wrzucic 3 bieg i bez zadnych szarpniec pociagnie do przodu. Troche twarde przelozenia sprawiaja ze trzeba sie przyzwyczaic do tego auta. Czasem biegi sie dziwnie blokuja i trzeba uzyc wiekszej sily aby wrzucic np. wsteczny.
~LethalPwnager
Sedan 2.3 MZR 166KM 122kW
4 biegowy automat sprawuje się bardzo dobrze i jest całkiem odporny. Można narzekać na ilość przełożeń, ale z tego co wiem, w 5-biegowym ostatni bieg ma praktycznie takie samo przełożenie jak u mnie 4ty bieg. Przydałby się bieg na ekspresówki.
~andrzejtoja0@interia.pl
Sedan 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
bardzo precyzyjna, choć czućlekki opór przy prowadzeniu, męczy nieco rękę, tutaj znów Passat daje to robić bardziej miękko, z mniejszym wysiłkiem, przełączanie z 1 na 2 nieco mniej dokładne, ale jeszcze nie spotkałem auta z prezycyjnie szybkiem wrzuceniem 2
~KAROL
Sedan 3.0 V6 24V 222KM 163kW
BARDZO BARDZO PLYNNA WRECZ NIEODCZUWALNA ZMIANA BIEGOW. 5 BIGOWY SEMI-AUTOMAT, PLANUJE ZMIENIC valve body NA WERSJE ZAPEWNIAJACA BARDZO SZYBKIE ZMIANY BIEGOW I OBNIZYC STRATY MOCY W AUTOMACIE CO DA 0-60 POLEPSZONE DO OKOLO 6 SEKUND
~Szczesliwy posiadacz Madzi :)
Sedan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Kupno "szostki" z automatem to pozbawianei sie polowy przyjemnosci z jazdy tym samochodem. Biegi wchodza idealnie, skok lewarka krotki. Dla mnie bomba. NA autostradzie 6 bieg sie swietnie sprawdza.
~Krystian
Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW
Skrzynia nie sprawia żadnych problemów, jednakże brakuje 6 biegu, bo przy 100 km/h obroty zbliżają się do 3tysięcy. Na szczęście egzemplarze po liftingu mają już dodatkowy bieg.
~endrju1
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Pierwszy raz mam skrzynie 6 biegową i jest bajka. Na ekspresówce wrzucasz 6 bieg, tempomat i spokojnie jedziesz. Jednocześnie jest to manual więc jeździsz jak chcesz.
~Revok
Sedan 3.0 V6 24V 222KM 163kW
Mój egzemplarz wyposażony jest w najlepszą automatyczną skrzynię w tej generacji - tj. ASB 6-cio biegowy. Skrzynia pracuje doskonale, płynnie zmienia biegi, błyskawicznie redukuje.
Mazda 6 I Sedan