Lista ocen Mazda 6 I Sedan (96) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 127 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lukas
Sedan 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Tu jest znakomicie.Doskonałe trzymanie w zakrętach jest sprężyście ale komfortowo.Brak jakichkolwiek odgłosów pracy zawieszenia niezależnie od tego po jakiej jedziemy nawierzchni.Znanym problemem w tym modelu są stuki w układzie kierowniczym dokładnie na wieloklinie pod kierownicą serwis zaleca smarowanie tego ale u mnie bez rezultatu.Ja zmieniłem ustawienie kierownicy tzn. wyciągnąłem kierownice do siebie i dałem bliżej kolan po czym...
~KK
Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW
To jest najlepsza rzecz w tym samochodzie. Układ jezdny jest rewelacyjny. Jest komfortowy i bardzo przewidywalny. Auto trzyma sie drogi super, nie jest podsterowne, ani nadsterowne. Jadac na trasie, na kretej drodze, tylko sportowe auta lub auta z b. dobrym zawieszeniem moga dorownać. Kazdy zakret przejezdzam szybciej niz inni, bez hamowania przed. Gorąco polecam ten samochod tym, którzy lubia szybką jazdę w komfortowych warunkach.
~goodfun11@yahoo.pl
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Trzymanie w zakrętach rewelacyjne, dość twarde zawieszenie jednak w granicach dopuszczalności - twardość odczujemy jedynie troszkę na nierównościach. Poważnym mankamentem jest dla mnie uklad wspomagania. Przy większych prędkościach nie powinien on tak lekko chodzić. Powyżej 150 km/h trzeba trzymać w skupienu kierownicę co nie każdemu może sie podobać. Dla mnie duża wada dlatego daję 4 pkt.
~Revok
Sedan 3.0 V6 24V 222KM 163kW
Mam 18" felgi od wersji MPS na niskim profilu - trzeba uważać na koleiny i krawężniki. Mazda dosłownie przykleja się do drogi. Zawieszenie komfortowe nie twarde i nie miękkie. Coś pomiędzy. Hamulce - mam wrażenie, że do tej mocy fabryczne hamulce są trochę za słabe.
~Szczesliwy posiadacz Madzi :)
Sedan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Zawsze pewnie, zawsze sportowo, zawsze komfortowo. Mysle ze jest to swietne polaczenie tych trzech wlasciwosci jezdnych. Ponadto na pokladzie kilka systemow zwizanych z bezpieczenstwem. W kazdej chwili mam wrazenie ze nic nie jest jest w satanie wytracic z rownowagi :)
~Kamil
Sedan 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Marzenie-seryjnie ten samochod swietnie sie trzyma nawierzchni a w moim przypadku-z obnizonym i usztywnionym zaiweszeniem to juz wyższa klasa...Do tego kilka układów jak DSC, TCS, EBD i mozna poczuc sie dosc komfortowo i bezpiecznie-nawet na polskich drogach :P
~Krystian
Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW
Samochód prowadzi się dobrze, jednak jest stosunkowo lekki, przez co podmuchy boczne mogą być wyczuwalne zwłaszcza przy wyższych prędkościach. Prowadzenie jak najbardziej w porządku, jednakże ze względu na wiek dużo elementów wymaga uwagi.
~ieiasu
Sedan 2.3 MZR DISI Turbo 260KM 191kW
Układ jezdny sprężysto-komfortowy. Przy szerokich i niskoprofilowych oponach wydaje się trochę twardy, ale tak ma być. Dobrze wchodzi w zakręty. Napęd 4x4 daje dużo satysfakcji na mokrej i śliskiej nawierzchni - żadnego buksowania kół.
~michnik
Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW
Mimo ze zawieszenie jest twarde to samochod dzielnie sobie radzi z nierownosciami i mniejszymi dziurami. Znakomicie trzyma sie drogi i pokonuje zakrety przy duzych predkosciach. Nawet na mokrej nawierzchni auto jest \'przyssane\' do asfaltu.
Dziennik kosztów dla Mazda 6 I Sedan
5,4
10,6
10,1
~witold
Sedan 3.0 V6 24V 222KM 163kW
auto ,które nie da się praktycznie wrzucić w poślizg; trzyma się fantastycznie w każdych warunkach,polecam opony RainSport 3 (ostatnia generacja).NIE plywaja,jak poprzednie ,trzymają w każdych warunkach i sa BARDZO ciche
Mazda 6 I Sedan