Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi Facelifting

madak, 7 lat temu
Silnik 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Rok produkcji 2015
Mazda 6 III Kombi Facelifting 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Autko bardzo fajne. Cieszy wyglądem. Prowadzi się bardzo dobrze.Miejsca dla kierowcy i pasażerów dużo.Uważam że nie ma konkurenta w klasie średniej. Poprzednim przejechałem 220 tys bez problemu, wymieniałem tylko elementy ulegające zużyciu w dieslu. Jednak bez wymiany turbiny czy dwu masy.Do zakupu benzyny skłoniło mnie małe spalanie jak na ten silnik. nie opłaca się kupować diesla.
Silnik wkręca się na obroty i daje frajdę z jazdy. Na światłach zostawicie większość aut. Dobrze jedzie do 200km/h potem to już dobieranie do prędkości 225km/h. Mogło by być ciszej w samochodzie powyżej 140 km/h. przyjemny ryk przy dodawaniu gazu ale to już kwestia gustu. Na pewno nie jest to kosiarka jak większość turbo doładowanych, tylko stary dobry wolnossący.
Automat ok. szkoda tylko że nie jest tak zaawansowany jak np.bmw Ale to informacja dla tych co znają automat bmw. Chodzi mi o obsługę w bmw jest bardziej inteligentna i tego maździe brakuje. Nie pracuje też tak dobrze jak 8-stopniowe automaty, jednak uważam że daje radę i ucieszy każdego.
doskonale, prowadzi się bardzo dobrze, trzyma w zakrętach super. Aktywny tempomat to porażka niestety, nie można go odłączyć i występuje z tym silnikiem. do 140 km/h działa dobrze potem chce się go pogryźć, jeżdżę dużo autostradami i ekspresówkami i chciałbym zwykły tempomat ale nie ma. Sorry! Reaguje zbyt wcześnie co kończy się ostrym hamowaniem ze strony samochodu, po wyjechaniu z za zakrętu głupieje i też samochód hamuje.
Ok, resztę załatwiają doskonale działające czujniki parkowania oraz kamera cofania
No tu mnie trochę zabolało. Dla mnie mało intuicyjna obsługa idrive zerżnięta z bmw w którym jest dopracowana. Jeżeli ktoś nie zna obsługi bmw nie będzie narzekał.
Nie jeździłem jeszcze zimą dlatego ocena dobrze. Klima działa ok.
Dopracowali fotele przednie wcześniej obsługiwały tylko niskie osoby. mam 185 cm wzrostu i robię w tygodniu do 1200km i uważam że jest komfortowo
dobrze , powyżej 140 km/h powinno być ciszej. Praca silnika to rzecz gustu. Dla mnie super. Wiem że mam pod maską coś więcej niż turobodoładowaną wiertarkę
średnie spalanie u mnie to 9,5 litra na 100km. Nie oszczędzam jej. Do pracy jadę 140km/h wracam 180-200km/h. Jeżdzę autostradami.
Nic lepszego nie kupicie za tą kasę.
Na razie brak.
Brak