Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi

Advert, 7 lat temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Rok produkcji 2013
Mazda 6 III Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW od 2012 - Oceń swoje auto
Pierwszą opinię napisałem po zakupie przy przebiegu 6000 km.Teraz po 3 latach kolejny wpis. Byłoby "doskonale" gdyby dopracowano wyciszenie.Uważam,że auto tej klasy powinno dawać komfort jazdy w ciszy.Poza tym najlepsze auto jakim miałem okazję cieszyć się w trakcie użytkowania.Dodam,że to już 15 z kolei auto, które użytkuję kilka lat.
Przede wszystkim niezawodny silnik, który może cieszyć w codziennym użytkowaniu.Mógłby mieć trochę większy moment obrotowy, ale przy większych obrotach nabiera bardziej sportowego charakteru.
Dobrze dobrane przełożenia, krótki skok drążka przy zmianie chociaż czasem lubi haczyć przy zmianie.
Porównywalnie z układem znanym w tej klasie z Forda Mondeo.Dobrze trzyma się drogi a mimo kół na 19" felgach dobrze tłumi nierówności. Przewidywalny i precyzyjny układ kierowniczy.Daje frajdę z jazdy.
Jest bardzo dobrze.Oczywiście gdyby nie czujniki odległości z przodu i z tyłu oraz kamera cofania mogłoby być tylko dobrze.
Wygodnie, wszystko w zasięgu ręki i bardzo dobre rozwiązanie sterowania pokrętłem na panelu środkowym za drążkiem zmiany biegów.Wygodne fotele, możliwość dostosowania fotela kierowcy dzięki elektrycznej regulacji z pamięcią 2 ustawień. Mogłyby być większe kieszenie w drzwiach przednich (tu przygotowane są miejsca na butelki 0,5 l).
Dobrze i szybko działająca klimatyzacja.Szybkie nagrzewanie wnętrza.Duży plus za nawiew na tylny rząd siedzeń umieszczony z tyłu schowka między siedzeniami przednimi.
Jest super, wygodnie nawet na długich trasach. Gdyby z tyłu była płaska podłoga byłoby idealnie.
Zdecydowanie najsłabsza cecha Madzi w tej wersji. Brak odpowiedniego wyciszenia, szczególnie przy prędkościach autostradowych to niedopuszczalne w aucie tej klasy. Tu chociażby Renault Talisman czy Ford Mondeo wypadają lepiej.W wersji po faceliftingu podobno jest lepiej ale też bez szaleństwa.Hmmmm...
Przy delikatnym obchodzeniu się z pedałem gazu jest nawet bardzo dobrze.Na trasie Kraków Lublin z bardzo przepisową jazdą bez szaleństwa spalanie średnie to 5,2 l/100 km.Bez nieprzewidzianych wydatków koszta są akceptowalne.
W tej klasie cena jest odpowiednikiem jakości, no może pomijając wyciszenie i początkowe błędy "młodości", które sprawnie i szybko zostały usunięte w ramach gwarancji.
Początkowo wychwyciłem kilka niedociągnięć ale w serwisie bez problemu uzyskałem pomoc (wymiana modułu bluetoth, awaria elektrycznego składania lusterek i coś tam jeszcze).Co prawda słabe i krzywiące się tarcze hamulcowe przednich kół wymieniłem na swój koszt bo zbyt późno to zgłosiłem.Mogę jednak stwierdzić, że nie spędziłem zbyt dużo czasu na naprawy usterek.
Na szczęście brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW [l/100km]