Lista ocen Mazda 6 III Sedan (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Blackheavy
Sedan 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Tutaj już chyba lepiej nie może być! Silnik 2500 cm3, a spalanie średnie na poziomie 6,5-7,5 l/100km. Podczas dłuższych przelotów drogami krajowymi (trzymając się ograniczeń), osiąga wyniki na poziomie 5-6l /100km. Zaznaczam przy tym, że nie mam ciężkiej nogi, to automat tak dobiera bieg aby spalać paliwo w jak najbardziej efektywny sposób. Kolejne oklaski dla inżynierów! Do tego część energii z hamowania silnikiem odzyskiwana jest przez...
~Andre
Sedan 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Jest lepiej niż myślałem. Serwis w ASO bo gwarancja na 5 lat, ale przeglądy po 810 zł, super. Jestem mile zaskoczony po 3 latach. Mam też Citroena Berlingo dostawczaka i przgląd kosztuje 1.400zł. Zużycie paliwa sporo lepiej niż się spodziewałem, pali rewelacyjnie, średnio 7,5L/100km. Drogie jest za to AC, samochód jest często kradziony, ale jak się poszuka to za 3.500zł AC+OC da się ubezpieczyć.
~Ola
Sedan 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Spalanie w tym samochodzie to czysta poezja. W zimę, przy jeździe po mieście auto nie pali nawet 8 litrów! W lato okolice 6,5 litra z klimą, również w mieście. Wartości osiągnięte przy jeździe normalnej, a nie jak emeryt, asfaltu też nie zwijałam. Dla porównania najnowsze mondeo pali około 10-12 litrów pod tą samą nogą :) Gorąco polecam.
~Mustic
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Tu Mazda jest naprawdę dobra. Właściwie to nie wiem czy biorąc pod uwagę, że to benzyna nie powinien napisać doskonale. Po mieście można spokojnie jeździć poniżej 9 ltr/100km, co uważam za bardzo dobry wynik. Trasa do 150/160km/h 7.1/7.3 ltr, gdzie Passat przy 160km/h spala od 6.1 do 6.6 ltr/100km
~Robin
Sedan 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Miałem Safrane z silnikiem 2,5l. Po mieście nie mogłem zejść poniżej 13L/100km. W madzi nie przekroczyłem 10L/100km po mieście. A już pierwszego tygodnia kiedy auto było poznawane (szarpana jazda) zszedłem poniżej 9L. Na trasie 7L jest do osiągnięcia. Udało mi się nawet osiągnąć wyniki spalania z Katalogu.
~Andre
Sedan 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
wszystko ok, mała awaryjność (nowy), mało pali, koszt serwisu przeciętny, bardzo drogie są opony do kół 19" (1000zł za oponę), wulkanizator radził mi aby zakładał tylko 17" po 300 zł, wygląda ładniej na 19"kach, ale ryzyko przebicia na naszych krawężnikach większe
~fazi
Sedan 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW
Średnie spalanie przy mieszanej jeździe (50% miasto/50% trasa) nie przekracza 7,5 l, a na autostradzie 8 litrów (przy prędkościach 150-170 km/h). Przy spokojnej jeździe w trasie bez problemu można zejść poniżej 5,5 l/100 km.
~TrochęPasjonat
Sedan 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Jak na tą pojemność i automat - rewelacyjne. Miasto, bez wygłupów - 8,6 l. Trasa, bez wygłupów - 7 - 7.2 l. Z wygłupami - no limits :) ( sprawdzone). Diesle tracą sens przy ich dodatkowych kosztach i różnicy w cenie zakupu.
~ANDRE
Sedan 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
W sumie po 5 latach gdy nie było żadnych nieprzewidzianych kosztów, ocena bdb. 6-ka też bardzo mało pali jak na taki samochód. Kosz zakupu też oceniam jako nie za wysoki. Ten współczynnik jest bardzo OK.
Dziennik kosztów dla Mazda 6 III Sedan
7,7
~Hubert
Sedan 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Moje jedyne koszty, które ponoszę do tej pory to benzyna. Spalanie jest na prawdę w porządku. I jeżeli mogę coś dopisać to profesjonalne zabezpieczenie lakieru ( rysuje się sakramencko)
Mazda 6 III Sedan