Ocena kierowcy - Mazda 626 III Kombi

blindman@onet.eu, 16 lat temu
Silnik 2.0 D Comprex 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Mazda 626 III Kombi 2.0 D Comprex 75KM 55kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Brak zjawiska dziury w mocy jaka powstaje zanim zacznie pracowac turbina. Elastyczny motor.
Karoseria : Korozja nadkoli, drzwi, progow
Silnik : Doladowanie comprex
Inne : Reszta w granicach normy
Jak na europejskie standardy mozna temu autu wuystawic ocene 3. Jak na standardy japonskie mysle ze 2 to az za wiele. Auto niedopracowane, niczym prototyp,i przede wszystkim zawodne-turbina. Reszta usterki drobne pozwalajace na dalsza jazde. Auto dobre dla jak mowia Niemcy majsterkowicza.
Dobry trwaly motor diesla. Niestety problem z turbina comprex..Rozwiazanie ma swoje plusy bo rozwiazuje problem dziury zanim auto wejdzie na obroty.W comprexie to zjawisko nie istnieje.Jest jednak problem z regeneracja turbiny ktora siada po okolo 160tys.km.Problem , ktory trudno rozwiazac bo nowa turbina jest droga a regeneracje nie rozwiazuja problemu na dluzszy czas.Jesli ktos ma inne zdanie na ten temat to prosze o maila na blindman@onet.eu.
Biegi wchodza moze dosc topornie, bo auto ma juz troche na zegarze , a w ogole taka jest chyba konstrukcja samego mechanizmu przelaczania biegow. Duzy jest skok pomiedzy poszczegolnymi przelozeniami.Ale to nic najwazniejsze ze biegoi wchodza.
Jest juz tez tez wytluczony ale jego konstrukcja zapewnia dobre prowadzenie sie auta w jezdzie na wprost na zakrretac.U mnie ruina normalnie powinno byc b. dobrze
Do tylu widoicznosc jest zla zwlascza w zimie przy mocno opadajacej tylnej szybie, zwlaszcza zaparowanej
Dla mnie jest wzorowa, jak w kazdym japoncu.Szczegolnie podoba mi sie rozwiazanie sterowaniem nadmuchu powietrza.
Ogrzewanie dziala , klima tez, nawiew super. Sterowwanie nawiewem super. czegoo mozna wymagac wiecej?
Jak na tak duze z zewnatrz auto bez rewelacji.Wole rozwiazania typu kombi. Auto pod tym wzgledem wydaje mi sie niedopracowane.
Jak na diesla b. dobre. WWiem ze sa lepsze rozwiazania
Na miescie 8 na trasie mozna zejsc nawet ponizej 6 l to b. dobry wynik
Za te pieniadze warto rozgladnac sie za nowsza primerka czy tez innym japonczkiem.Europejskie samochody za te pieniyadze beda w podobnym stanie i beda ustepowac mazdzie jakoscia wykonania, rozwiazaniami tech. itp nie liczac topowych modeli
Auto jest usterkowe.Nie warto go kupowac bo ceny czesci b. wysokie.Ja zanaotowalem nastepujace isterki:peknieta szyba przednia, uszkodzone silowniki klapy tylnej,zepsuty zamek drzwi kierowcy i bagaznika,pozrywane zatrzepy atrapy, przetarta tapicerka siedzenia kierowcy i duzo , duzo innych usterek.
Nie zdazylem zrobic 5000km i siadal mi comprex. Byl naprawiany i siadl raz jeszcze. Chetnie skorzystam z rad innych uzytkownikow tego auta a ktorzy skutecznie poradzili sobie z tym problemem. Nawet zaplace. W niedlugim czasie siadlo mi wspomaganie, wyciek oleju.Powaznym problemem staje sie korozja nadkoli,czesciowo podlogi i krawedzi drzwi.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D Comprex 75KM 55kW [l/100km]

7,1