Lista ocen Mazda 626 III (89) - Silnik

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kruk
Hatchback 2.0 D 60KM 44kW
W silniku nic się nie psuje tylko lać i jechać. Nie licząc denerwującego kapania z silnika oleju i nie możliwość znalezienia przyczyny. Mocy brak, przyspieszenia również. Przy wyprzedzaniu może dostarczyć nie lada emocji.
~ja_konski@wp.pl
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
To tylko rzędowa czwórka, więc nie można spodziewać się dźwięku silnika w układzie widlastym. Źle nie jest, ale gdyby była lepsza hydraulika zaworów, pracoawała by ciszej. No ale to przypadłość Mazdy klekoczące popychacze.
~Saker
Sedan 2.0 D 60KM 44kW
Brak dynamiki ale w końcu to diesel starej klasy w dodatku na taki duży wóz natomiast jest w miarę cichy i pali mniej niż jakiś cienias. Poza tym przebieg 415 000 i praktycznie żadnej awarii poza jakąś drobnoską przy 100 000.
~CoShaleck
Coupe 2.2 12V 115KM 85kW
Silnik bardzo dynamiczny i w połączeniu ze skrzynią bardzo elastyczny. "wychodzi" z każdego biegu. Jedyne co boli to spore spalanie ( nie posiadam LPG). Poza tym ma bardzo charakterystyczny dźwięk.
~Krzysiek
Sedan 1.8 88KM 65kW
Silnik pracuje bez zarzutu, lecz 90 KM troszkę za mało, najbardziej odczułem jadąc z rodziną na wczasy przy włączonej klimie, przy wyprzedzaniu trzeba wziąć poprawkę na moc. Po za tym OK.
~Lew
Sedan 2.0 D 60KM 44kW
nom co na rajdy to nie ma raczej co si ewybierac .. Nom jak to stary ropniak zeby cos wydusic trzeba mieszac beigami i trzymac na obrotach ale to nie do tego silnik. Slabe osiagi za niskie spalanie
~Maciej
Sedan 1.8 88KM 65kW
Bardzo cichy i bez zbędnych stuków. Jedynie , że ja mam silnik 1,6 bb/lpg i ciśnie zabójczo. Mam zawieszenie do remontu ale i tak na gazie pociska do 185 km/godz.
~orionpb@wp.pl
Hatchback 2.0 12V 107KM 79kW
Niezawodny silnik, Mam to auto od 1992 roku, przejechało 260tys i nic się nie dzieje, Wymieniałem tylko pasek rozrządu - zgodnie z instrukcją. Po 13 latach silnik jest suchy!!!
~m_andrusieczko@o2.pl
Hatchback 1.8 88KM 65kW
jest to wersja z gaznikiem po 3 zawory na cylinder mimo sporego przebiegu zapala zawsze nawet w najwieksze mrozy , moze mało koni ale to lata 90
~Mariusz
Hatchback 2.0 D 60KM 44kW
silnik nie bierze oleju, auto ma przejechane 475000 km. Rozrzad robiony co 100000 km. Sprzeglo nie wymieniane od nowości!!! (samochod kupiony w salonie)