Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Hatchback

bonifacy, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Mazda 626 IV Hatchback 1.8 90KM 66kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Wszystko działa bez najmniejszych problemów, czego nie można powiedzieć o nawet dużo młodszych autach niemieckich.
Układ hamulcowy : Hamulce mogłyby być ciut lepsze
Zawieszenie : Zawieszenie ciut za delikatne na nasze dziury
Jak na auto z tego rocznika i w tej klasie jest naprawdę super. Dobrze wypośrodkowany stosunek komfortu, osiągów i ekonomiczności. Auto dla rozsądnych ludzi, którzy cenią sobie niezawodność, ładny wygląd, dużo miejsca oraz komfort. Jestem bardzo zadowolony, wcześniej jeździłem Golfem II, Octavią I, Audi 80 i mazda jak na razie jest liderem w tym gronie. Polecam!
Oczywiście chodzi o kulturę pracy jak na tą moc. Silnik chodzi cichutko, nie ma żadnych problemów, jazda jest bardzo przyjemna.
Nie bardzo wiem, co miałbym oceniać, ale skoro nie odczuwam żadnych problemów z przełożeniami, to chyba jest ok!
Zawieszenie jest dość dobrze wypośrodkowane między komfortem i osiągami, jednak jeżdżąć po dziurach po prostu czuć dziury.
No cóż, jak na taką śliczną linię nadwozia widoczność jest całkiem dobra.
Daję maksa, auto jest proste i przyjemne w obsłudze. Wszystko pod ręką tak jak trzeba, fajne pojemniczki podręczne.
Klima działa super, grzeje się szybko, dobrze pomyślane opcje nawiewu.
No pod tym względem jest naprawdę bardzo dobrze! Autko jest przestronne wygodne i ma meeega duży i łatwo dostępny bagażnik!
Jest bardzo dobrze, nawet jest wewnętrzna przesłonka na szyberdach wyciszająca jak szyber zamknięty.
Lider w swojej klasie. Mam benzynkę, pali nie dużo, ale trzeba się nauczyć nią jeździć. Ceny napraw... Jakich napraw? :) Jak na razie wymieniłem żarówkę i sworzeń, ceny standardowe.
Dlatego ją kupiłem, za śmieszne pieniądze mam duże, komfortowe i ładnie wyglądające auto, do którego nie muszę dokładać.
Cała elektryka działa bez zarzutu.
Silnik suchutki, wszystko działa bez zarzutu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

8,3