Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Hatchback

afgan227, 11 lat temu
Rok produkcji 1996
Mazda 626 IV Hatchback 1.8 90KM 66kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Dymienie na biało-niebiesko po dłuższym postoju (12h+)
Karoseria : Szybko lecą nadkola
Układ hamulcowy : Nieużywany hamulec ręczny przestaje działać... A naprawa może być bardzo bolesna dla portfela
Auto jest świetne. Jeździłem głównie samochodami VW... To absolutnie nie mogą się one równać z Mazda. Dałbym 5, gdyby nie te dymienie i nie najtańsze części. Daje 4 :)
Silnik jak sie rozgrzeje cichutki na małych obrotach. Na rozgrzanym silniku mam ~ 650-700 obrotow , a na desce rozdzielczej śmiało można by było wódkę rozlewac :)
Skrzynia biegów jest bardzo precyzyjna. Biegi wchodzą idealnie. W porównaniu do kilku samochodów VW rodzinie w podobnym wieku to nie ma startu do mazdy pod tym wzgledem.
Duży kufer, sporo miejsca dla kierowców i pasażerów. Kawał samochodu.
Fabrycznie to tak o. Moja była wyciszana dodatkowo przez poprzedniego właściciela (fanatyka mazdy)
Jak na tak duży samochód nie jest najgorzej. Jeśli ktoś jeździ z głową (hamowanie silnikiem i tak tam) to do 8/100 w miescie da sie zejsc.
Auto kupiłem za 3 tys zł. Posiada klime, wspomaganie, centralny zamek, podgrzewane lusterka, alufelgi, komplet felg i opon na zime. wymieniłem rozrząd, zregenerowałem ręczny i porobiłem zaprawki = 1500 zł Na dana chwile nie mam juz co wymieniac. :) Myślę że za taką kwotę ciężko kupić coś lepszego. :)
Jeśli chodzi o drobiazgi nie ma z tym problemów. Raz spaliła się żarówka :P
W silnikach mazdowskich z tamtych lat czesto występuje problem dymienia na bialo-niebieski dymek po dłuższym postoju. U mnie wystepuje to okolo 4 razy w miesiacu. Paskudnie to wyglada. Podobno wine za to ponoszą uszczelniacze zaworowe. Naprawa ? minimum 1500 zł. Taniej dolewac oleju(przebieg 307 tys, zuzycie 1-1,5/10 tys) W japońcach czesto są również problemy z ręcznym. Nie używany przestaje działać. A naprawa jest okrutnie droga... (350 za 1 linke, zaciski nawet 600 za sztuke )

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

8,4