Lista ocen Mazda 626 IV Sedan 1.8 i 105KM 77kW 1992-1997 (25) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kriss
Sedan 1.8 i 105KM 77kW
Zawieszenie wymienialem z przodu amortyzatory i wszystkie laczniki met-gum, gdy wszystko jest w dobrym stanie to jedzie sie super, obecnie mam juz wybite amortyzatory i auto plywa, ale to nie wina samego auta oczywiscie tylko braku dobrych amortyzatorow. Jedyna wada to hamulce, tylne tarcze slabo biora, podobno ten model tak ma. Mam go wyczutego i ja nie widze roznicy, hamuje OK ,ale pewnie nowsze konstrukcje robia to lepiej
~Rave
Sedan 1.8 i 105KM 77kW
Dobre wspomaganie precyzyjny układ kierowniczy. Zawieszenie dość miękkie, komfort jazdy duży. Dobrze się prowadzi, jak na auto tej klasy. Polskie "drogi" dają się we znaki, koszt wymiany zawieszenia jest duży, nie polecam instalowania zamienników. Auto dobrze trzyma się drogi. Duuuża średnica zawracania, w mieście trzeba się sporo nakręcić
~Gremlin
Sedan 1.8 i 105KM 77kW
Prowadzi się pewnie i precyzyjnie,nigdy nie zaskoczyła mnie jakaś niemiła niespodzianka.Zawieszenie na polskie drogi w sam raz,nie za twarde nie za miękkie,jak niewielkie nierówności to przyjemnie buja jak coś większego to czuć jak plastiki w środku zagrają,ale dla mnie w sam raz.
~michu
Sedan 1.8 i 105KM 77kW
Miękkie i co 10 tys na naszych dziurach trzeba wymienić jakiś łącznik za 20 zł, co mozna zrobić nawet na lewarku. W zakrętach dobrze. na wprost też oki. Trzeba uważać na hamulce, mogą się zapiec, warto przesmarować tłoczki czy cuś takiego.
~Jarosław Franciszek Furmaniak
Sedan 1.8 i 105KM 77kW
Typowe drobne usterki spowodowane chyba raczej naszymi polskimi drogami i masami (coraz modniejszych) makabrycznych, masakrycznych zwalniaczy na drogach osiedlowych "policjantów" ("łamaczy zawieszenia").
~grzegorz76
Sedan 1.8 i 105KM 77kW
Może troszkę za miękko i nurkuje przy awaryjnym hamowaniu ale jeszcze nikomu nie wjechałem w ...zderzak. Ogólnie prowadzi się dobrze wspomaganie nie za \"miękkie\". Na dłuższej trasie fajnie buja można zasnąć.
~Rafał Punko
Sedan 1.8 i 105KM 77kW
drogi trzyma się idealnie,jest tylko troche głośno na nierównej nawierzchni,często psują się końcówki stabilizatorów ale koszt naprawy jest niewielki(50zł)
~ryszard
Sedan 1.8 i 105KM 77kW
wspaniale, dwa lata bez żadnych napraw, idealnie wchodzi na zakręty, wspaniałe, a przede wszystkim pewne prowadzenie,, stabilność w każdym calu.
~bartek
Sedan 1.8 i 105KM 77kW
zawieszenie tragiczne miękkie.4 osoby na pokładzie i nieraz zaryłem wydechem po asfalcie
~fliperqs
Sedan 1.8 i 105KM 77kW
Czasami mały promień skrętu utrudnia jazde na ciasnym parkingu ale tak poza tym to jest bardzo dobrze
Mazda 626 IV Sedan