Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Sedan

Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 626 IV Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Auto wygodne,przestronne,ekonomiczne,bardzo dynamiczne i tanie w utrzymaniu. Nalezy tylko sumiennie zmieniac oleje,filtry i pasek rozrzadu i ten samochod jest naprawde na cale zycie. Jest w mojej rodzinie od 10 lat i od tamtej pory,wiadomo,jedynie podstawowe wymiany typu koncowki drazkow i amortyzatory. Byc moze trafil mi sie taki wyjatkowy egzemplarz,nie wiem.
Oprócz ,,cykających\'\' zaworów które zachowują się tak już od kilku ładnych lat pracuje jak nowy! W niczym nie przeszkadza ich dźwięk,a naprawianie nie ma sensu. Malo jest takich samochodow,ktore daja jej rade na trasie czy w miescie:) Od wymiany do wymany oleju dolewam jakies 300 ml. Ale to juz 490.000 z czego 200.000 na gazie.
Przecież to nie VW czy jakiś inny niemiecki szrot,tylko japończyk,więc czy trzeba mówić coś więcej? Przy przebiegu prawie 500.000 bez zadnej naprawy biegi wchodzą troszkę ciężej niż jak była nowa:)
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Szkoda że w sedanach nie jest montowana wycieraczka tylnej szyby,ale ogolnie widac wszystko dookola.
Ksztalty nowoczesne i ponadczasowe.
trzeba czyscic filtr pylkowy i nagrzewnice a ogrzewanie bedzie dzialalo bez problemow.
Bardzo wygodny i przestronny samochod. Najwygodniej maja pasazerowie z tylu.
Cichutko i przyjemnie:)
W trase przy predkosci do 110km/h to ok 8 l gazu,zalezy od jego jakosci. Powyzej 110 km/h nie wazne ile sie jedzie to ok 10 l. Miasto ok 11 l(mam ciezka noge). Nie zalezy mi na wypisywaniu glupot tylko faktow.
Jak dla mnie cena jest stanowczo za niska co do jakosci tego niesamowitego samochodu.
Jest niezawodny,zreszta jak kazdy japoniec. No moze poza czyszczeniem nagrzewnicy i filtru pylkowego.
Brak jakichkolwiek powaznych usterek,chyba ze ktos nie potrafi wymienic zarowki w reflektorze...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

9,5