Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Sedan

Mateusz, 20l., 17 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Mazda 626 IV Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Samochód jest jak narkotyk. Cudowne audio(6x głośniki fabr.+ sony x plode-nic więcej nie trzeba). Szałowy wygląd (kanadyjska wersja, obrysówki, pomaranczowe migacze lekko sie świecą przy włączonych światłach, platynowy metalic), świetne osiągi, doskonale się drogi trzyma. Nie sprzedaje bo nie stac mnie na mazde 6, a tylko takie auto chce potem mieć.
Uwielbiam jeździć tym autem powyżej 3,5 tys.obrotów. Wtedy nikt mnie nie wyprzedzi. Zwłaszcza że udało mi się znaleźć cronos 136KM-rarytas!!!
chodzi precyzyjnie a biegi zmieniają się łatwo. Z racji bogatej wersji mam drewnianą dźwignię zmiany biegów, 6-7,5 tys.obrotów - nieprzyjemnie żęzi, bo wpada w rezonans, musze dać rączkę do regen.(93r-popękał lakier)
Bardzo komfortowe auto, bardziej niż mercedes!!!zakrętów trzyma się jak przyklejona, ale częste zmiany łączników na drążku stabilizatora, itp(drobiazgi)to normalka-jeżdże po b.dziurawych drogach. Poza tym przy prędkościach powyżej 170km/h droga robi się trochę wąska.
Duże szyby, sedan.
wszystko pod ręką
cichy nawiew, zimą szybko się nagrzewa i b.mocno grzeje. Poza tym mam klime z swing`iem- miodzio. No i bezawaryjna.
duuuuuuuuuużo miejsca z przodu, a i z dziewczyną można z tyłu poszaleć, jak wilnej haty nie ma- z tyłu;)
cicho kiedy trzeba, na wysokich obrotach cudowne brzmienia-narkotyk
Pali sporo. Na krótkich dystansach (5 km)nawet sie ssanie nie wyłącza zimą(wersja 136km, cronos)więc wtedy pali 10,5litra, ale na trasie-6,9 litra to nie wyczyn.
Niczego lepszego w tych pieniądzach NIE MA!!!
Trochę problemów jest-awarie przełączników szyb elektrycznych-cała moja rodzina ma 626 i ten sam problem. Poza tym-ostatnio spalił mi się regulator przy silniku wycieraczek, wiec chodzą tylko na maxa-zaraz to naprawie. Poza tym?Drobne wycieki oleju.
Odpukać;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]