Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Sedan

drix1987, 12 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Mazda 626 IV Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : przy tej masie i kształcie....ma nawet troszkę kopa:D
wygląd jest ponadczasowy, teraz nawet karoseria nie wygląda na jakąś stara, jest delikatna i miła dla oka
elastyczność silnika jest zadawalająca choć mam chyba do przeczyszczenia przepustnice, mimo to po wrzuceniu \"2\" nawet przy 1500obr czuć odejście w miarę przyzwoite, nie bierze oleju, nie cieknie nigdzie, w miarę cichy silniczek
skrzynia nie jest może tak fajnie zrobiona jak w fordach, choć wersja cronos właśnie podobno ma skrzynie co ford probe, wsteczny czasem trzeba parę razy wysprzęglić ale nie ma tragedii, oczywiście ulubiony bieg to \"3\" wchodzą biegi dość płynnie
skręt tego auta nie jest powalający, a w sumie jest dość spory, ogólnie brak innych zastrzeżeń
przód auta fajna widoczność, tył sporo gorzej, szyba nie jest jakoś mega duża, więc przy ciasnym parkowaniu tyłem w miare ostrożnie..wciąż nie moge się przyzwyczaić
bajka..wszystko jest w odpowiednim miejscu,no może przycisk od przeciwmgielnych za bardzo schowany pod kierownicą ale przecież nie używa się tego na co dzień, klaksoniki pod oboma kciukami świetne rozwiązanie
ogrzewanie troszkę zajmuje, ale jest ok , klimatyzacja choć manualna to świetnie się spisuje:)
przestrzeń z przodu wystarczająca, dobra regulacja foteli w 2 płaszczyznach, z tyłu nie siedziałem osobiście ale powiem że w mojej rodzinie jest troszkę byczków którzy ze mną czasem jeżdżą i twierdzą że wygodnie
mam mały mankament z uszczelką przedniej szyby więc przy większych prędkościach i dużych zawirowaniach powietrza piszczy wiaterek w środku więc nie mogę się wypowiedzieć póki tego nie zrobię
na oko mogę powiedzieć ile pali, w mieście ok 9-10l na trasie wydaje mi się że 6-7l
w tej cenie trudno znaleźć coś o takim wyglądzie, z takim wyposażeniem i jakości wykonania
mam do wymiany parę eksploatacyjnych rzeczy,kupiłem olej połsyntetyk lotos w promocji 4l za 60zł, filt oleju 23zł, paliwa 16zł, powietrza 20zł reszty na razie nie wiem
nie miałem na razie żadnych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

9,5