Lista ocen Mazda CX-30 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW od 2020 (50) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Wszyscy Chwalą, że tak wspaniale wybiera się biegi. Nie, jest mocno przeciętnie. Nie ma możliwości by jednostajnym ruchem zmienić bieg z 2 na 3, wówczas trafia się pośrodku. Wybierak w małym Rio z 2018 r. pracuje bardziej precyzyjnie, chociaż Ceed z 2021 ma podobnie. Wg mnie producenci cofają się w tym zakresie. Porównując z VAGami z przełomu tysiąclecia, japońscy producenci cofnęli się. Szkoda. Co do przełożeń - plusem jest bardzo długa 2...
~lognith
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Niektórzy narzekają na rzekomą ospałość tej skrzyni. Ja nie mam takich spostrzeżeń. Działa sprawnie i całkiem komfortowo. Trzeba mieć na uwadze, że to tradycyjna (choć zmodyfikowana) skrzynia hydrokinetyczna, zatem np. zmianę biegów czuć, choć nieznacznie. Trzeba trochę doświadczenia, żeby operować nią w optymalny sposób (kwestia umiejętnego operowania pedałem gazu), ale ogółem naprawdę nie mogę o te skrzyni powiedzieć złego słowa.
~Michał Kwiatkowski
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Tutaj dobre 3 dwujka nieco się haczy jedynki co któryś zaś nie można wrzucić jadąc od zera, stary kierowca wie co zrobić dwa róży sprzęgło lub z 3 na jedynkę, Mazda wie o tym i mówi że tak czasem jest , Szkoda że na YouTube nikt testując mazde o tym nie mówi
~Mateusz Derek
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Inżynierowie chyba mało czasu poświęcili na działanie skrzyni, przy nagłym przyspieszeniu redukuje biegi do bardzo niskich przez co silnik wyje strasznie, Ale jak się bujnie to już zmienia biegi ładnie.
~Mariusz M.
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
manual, bardzo chwalona przez dziennikarzy co przyczyniło się do wyboru ale w praktyce ocena "tylko" 4+, u mnie czasami haczy jedynka (może to wina egzemplarza)
~Emilia
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Manuala skrzynia biegów w wydaniu Mazdy jest bardzo dobra. Drążek jest krótki, przełożenia mają mały skok i jednocześnie przyjemny opór. Całość chodzi bardzo precyzyjnie.
~Piotr
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Tak narzekają na nią a ona jest ospała ale delikatnie nie muł jak niektórzy twierdzą , natomiast w mieście bajka nie ma LAGA jak inne skrzynie ( nie wszystkie rzecz jasna )
~Marcin
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Mam manual. Bardzo przyjemna, dokładna, biegi wchodzą niezwykle płynnie, pozwala wydobyć z silnika dodatkowy potencjał przy odpowiednim użyciu.
~Maciej
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Fajne krótkie biegi, ale niezbyt precyzyjne. Rzadko, ale potrafią się trochę haczyć. Dobra lokalizacja w stosunku do podłokietnika przy moim wzroście 1,8 cm.
~WitLeg
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Wszelkie ochy i achy dziennikarz nad manualem są kompletnie bezzasadne. Po prostu sprawnie działa. Może zapomnieliśmy jak to powinno chodzić.