Ocena kierowcy - Mazda CX-5 I SUV Facelifting

Paweł, 9 miesięcy temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Rok produkcji 2015
Mazda CX-5 I SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Poprzedni samochód BMW X3 F25 2.0D aut. przed zakupem wiedziałem o tym że mazda to nie BMW i jakość będzie się różniła Samochód kupiony ze względów ekonomicznych patrząc na koszty utrzymania BMW a mazdy bez porównania. Po zakupie psy przebiegu 90tys wymieniony olej w silniku plus w skrzyni automatycznej całość kosztowała mnie około 1900zł w bmw około 2500zł. Jeśli chodzi o sam samochód jestem miło zaskoczony pod względem spalania auto idealne do jazdy miejskiej i pod miejskiej spalanie od 7.9 do 8.3 więc jak na samochód w automacie z 4X4 i silnikiem benzynowym przyjemny wynik. Jeśli chodzi o dynamikę na jazdę do 140 przyjemnie przyspiesza, skrzynia automatyczna dobrze zmienia biegi chodź na samochód z 2015r 6biegów to mało. Wyciszenie na przyzwoitym poziomie nie odczułem problemów z uszczelkami o których nie którzy mówią że w samochodzie słychać świst, jeśli chodzi o audio i ekran dotykowy ma zawiasy w chłodniejsze dni ale nie jest to uciążliwie, nagłośnienie średniej jakości gdybym wymieniał głośniki napewno pomyślał bym o wygłuszeniu drzwi co pomogło by napewno w wyciszeniu samochodu. Plastiki dobrej jakości nie widać na nich zużycia . Czego mi brakuje w moim samochodzie to kamery cofania ale już zakupiłem a aliexpres z wiązką za 150zl montowaną do lampki tablicy. Dodatkowym plusem w modelach po liftingu jest możliwość motażu aple car play i android auto koszt około 1000zł. Ogólnie samochód prosty jak budowa cepa nie będzie to bmw ani mercedes ale napewno koszty serwisu i prostota silnika uciesza w użytkowaniu. w granicach 80 tyś tyle zapłaciłem za swój samochód ciężko znaleźć bmw z przebiegiem 90tys będzie bliżej 230
moc wystarczającą na jazdę miejską i podmiejską prosta budowa jako narazie bezproblemowy
6 biegów w automacie trochę z ma mało jak na auto z 2015r, reszta bez zarzutów
prowadzi się dobrze
narazie bez problemów
dobra
bagażnik pojemny, schowek w podłokietniku pojemny fajnie ze jest schowek na okulary
klima fajnie chodzi jedyny minus brak dodatkowych nawiewów w tylnej części pojazdu (z tyłu podłokietnika)
miejsc wystarczająco na 4 osoby
nie jest zle
puki co serwis koszty serwisów podstawowych nie drogie
odpukać narazie nic się nie zepsuło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW [l/100km]

8,2