Lista ocen Mazda CX-5 I SUV (41) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pozdrawiam
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
niestety muszę nieco ostudzić tą euforyczną atmosferę :( mazdę CX 5 zakupiłem równo rok temu w salonie w wersji najbogatszej SKY PASSION napęd AWD , i również jak większość z Was mdlałem na jej widok. A i dzisiaj również mdleję , niestety powód jest zgoła odmienny . Otóż przejechałem tym "cackiem" , i nie mówię tego bynajmniej złośliwie bo i auto naprawdę fajne , dobrze wyposażone świetnie się nim jeździ, przykuwa uwagę na...
~Zenon
SUV 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Gdyby nowa generacja Kii Sportage przypominała II-gą - świetna widoczność, przestronne wnętrze, bezawaryjny, ekonomiczny (z fabrycznym lpg) silnik - nigdy nie zdecydowałbym się dołożyć paręnastu tysięcy za podobny rocznik Mazdy. Ale skoro to zrobiłem (chcąc mieć auto z wolnossącym silnikiem i jaką taką widocznością), szybko przekonałem się, że warto było. Kultura pracy silnika, przy spalaniu wystarczająco niskim, żeby nie zawracać sobie głowy...
~Michał
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Dość długo wybierałem i testowałem auta przed wyborem CX-5. Sprawdziłem VW Tiguan, Ford Kuga, Honda CRV, Hyundai ix35, Toyota RAV4 i Nissana Qashqai. Żaden z tych niższej lub średniej klasy CUVów nie miał takiego wyposażenia przy takich cenach. Auta z wyższej półki (AUDI Q3, BMW X3, Volvo X60) przekraczały znacznie założone granice ceny.
~Zed
SUV 2.2 SKYACTIV-D 175KM 129kW
Nie wszystko można wytłumaczyć wyższą akcyzą na duże pojemności. Cena jest nieco za wysoka. Jedynie w wersji Skypassion można ją wytłumaczyć wyposażeniem, dlatego taki wariant wybrałem i nie polecam innego. Japończycy chcę pozycjonować Mazdę jak markę premium. Jeszcze trochę im brakuje.
~Chabix
SUV 2.2 SKYACTIV-D 150KM 110kW
Zdecydowanie tak - samochód ma małe mankamenty, które zdecydowanie poprawiłbym; ale nie ma chyba co kijem rzeki zawracać. z całokształtu jestem b. zadowolony. Oby się nie psuł - póki co samochód jest za nowy na usterki i oby tak zostało.
~Andrzej
SUV 2.2 SKYACTIV-D 175KM 129kW
Za tę cenę wszytko powinno być lepsze (poza sytemem oswietlenia zewnetrznego - działał bardzo dobrze). Nawet nie miał sygnalizacji właczonych świteł awaryjnych (to znaczy miął, ale nie działało).
~mazdafan
SUV 2.2 SKYACTIV-D 150KM 110kW
Gdyby nie poważne usterki - skrzynia biegów i zbiornik paliwa - to bym był bardzo zadowolony i z pełną premedytacją polecił auto. Jednak taki wady przy aucie za 140 tyś to trochę przesada.
~Łukasz
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Auto za 150 000 złotych - jakość odpowiada cenie. Tym bardziej, że to model produkowany w Japonii. Lakier bardzo miękki - po trzech latach jazdy po naszych drogach i myjni automatycznej wymaga detailingu.
~Markus
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Osobiście nie mam zastrzeżeń. Tak, jak pisałem, auto wydaje się drogie w zakupie ale jak zaczniecie doposażać konkurencję to wyjdzie Wam to samo, a tu macie japońską jakość ;)
~MC
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Za 140 tys oczekuje czegoś więcej. Mamy fajnie wyglądające auto, dobrze wyposażone, przestronne. Niestety trzeba tym autem jeździć, a wówczas cała radość znika.
Mazda CX-5 I SUV