Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Mazda CX-5 II SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Daję 5 gwiazdek pomimo iż tak naprawdę na to nie zasługuje. 5 gwiazdek ze względu na to co oferuje konkurencja za podobne pieniądze. Jazdy próbne odbyłem różnymi samochodami, przy czym bardziej z obowiązku niż potrzeby bo z góry wiedziałem że nie kupię samochodu typu 160 KM z 1,2 litra czy też 3 cylindrów. Przykładowo, wrażenia z jazdy po mieście były lepsze w przypadkuPeugeota 3008, ale jeśli wspomnę różne przygody znajomych którzy jeździli tą marką to zdecydowanie brak mi odwagi na takie eksperymenty (samochodem chciałbym pojeździć bezawaryjnie ok 8-10 lat)
95% w mieście więc wystarczy, w trasie niestety za mało mocy i momentu. Podstawowa zaleta to brak turbiny.
Nie do końca go lubię, ale mam takie odczucia w stosunku do każdego automatu jaki testowałem. Z drugiej strony automat w mieście to świetna sprawa i dlatego wybrałem automat (95% kilometrów robione jest w mieście). Możliwe że miałbym inny stosunek do takiej skrzyni biegów gdyby to było ponad 200 KM i moment ponad 300.
Dobry sedan klasy średniej to to nie jest ale Jak na SUV-a bardzo dobrze, przy czym nie testowałem go jeszcze przy bardzo dużych prędkościach. Opinię odnoszę do Hondy Accord.
Na razie ok.
Według mnie jest wystarczająca.
Pasuje mi mała ilość przycisków.
Wydajność klimatyzacji jest wystarczająca. Ogrzewanie sprawdzę w zimie.
Nie jestem duży (niecałe 180) i dla mnie jest ok.. Pasażerów nie wożę.
Tu jest naprawdę bardzo dobrze, jednak jak pisałem wcześniej nie jeździłem jeszcze z bardzo wysokimi prędkościami (powyżej 160).
Ceny serwisu mazdy to porażka. Chciałem wymienić olej po 1500 km i zażądali za to prawie 650 zł. Spalanie na tego typu samochód nie jest wysokie - u mnie pomiędzy 8 i 11 w mieście a krótki wypad za miasto na drogach lokalnych to ok. 7.5.
Generalnie mam kłopot z zaakceptowaniem aktualnych cen samochodów.
Czasem przy dodawaniu gazu lub na bruku coś lekko wpada w wibracje i brzęczy. Za tydzień idę do serwisu i jestem ciekaw czy dadzą radę znaleźć przyczynę.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKY-G 165KM 121kW [l/100km]