Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Adamo, 2 miesiące temu
Silnik 2.5 SKY-G 194KM 143kW
Rok produkcji 2019
Mazda CX-5 II SUV 2.5 SKY-G 194KM 143kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Jestem posiadaczem Mazdy CX-5 od ponad roku. Obsługa samochodu częściej rozczarowuje niż zachwyca. Jeśli ktoś przesiadł się z samochodu z turbiną na silnik wolnossący może mieć traumatyczne wspomnienia z eksploatacji CX-5. 2500 cm3 i 194 KM mocy w ogóle nie przekłada się na osiągi. Samochód w czasie przyspieszania wyje, mnóstwo pali a przyrost prędkości jest znikomy. Strasznie irytująca jest obsługa wbudowanego radia gdzie ekran dotykowy po ruszeniu auta przestaje być dotykowy w trosce o bezpieczeństwo, korzystanie z Android Car (samo jego uruchomienie) jest na tyle zagmatwane że prędzej odechce się z niego korzystać, otwieranie bagażnika z przycisku również skomplikowano do granic możliwości. Aktywny tempomat w moim przypadku zachowuje się jak jakieś prototypowe rozwiązanie a nie dopracowany system - podczas wyprzedzania lewym pasem dużych aut na autostradzie radar "kątem oka" widzi auta jadące prawym pasem i zwalnia !!! zmniejszenie zasięgu radaru do minimum nic nie daje - i nie jest to tylko moje spostrzeżenie. Jadąc na aktywnym tempomacie po dwóch, trzech minutach radar przestaje "obserwować" drogę przed sobą, samochód przyspiesza pomimo tego że przede mną jedzie inny samochód i cudem uniknąłem kolizji z powodu "inteligentnych systemów Mazdy ". Silnik i skrzynia biegów zachowują się jak u konkurencji, natomiast skuteczność hamowania w porównaniu do innych eksploatowanych przeze mnie aut jest znacznie znacznie gorsza. Największym plusem jest jej wygląd zewnętrzny. Generalnie auto można porównać do ładnej blondynki która wyglądem imponuje ale już tym co ma w sobie rozczarowuje.
Moc na papierku ni jak ma się do dynamiki podczas jazdy
Widoczność do tyłu ratuje kamera cofania, boczne usterka znacznie przybliżają obiekty - nie wiem dlaczego
obsługa wbudowanego radia - tragedia

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 SKY-G 194KM 143kW [l/100km]