Lista ocen Mazda CX-7 (50) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lechu 7
SUV 2.3 258KM 190kW
Samochód naprawdę mało awaryjny, nigdy mnie nie zawiódł mimo 340 tyś przebiegu. Ale dwa razy miałem spory wydatek: 1. Jak wyżej - poduszki tylnego mostu 5600zł, 2. Koło dwumasowe + sprzęgło 3600 zł - dwa razy wyciągnełem Busa z rowu i tak mi później wyszło 3. Łańcuch rozrządu - je nie wymieniałem ale koszt 5000zł na oryginalnych częściach. 4. Po za tym reszta to naprawdę drobne usterki za grosze
~jarecki
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
nie stuka, nie puka, także podczas mrózów -20 elementy plastykowe nie wydawały zadnych dzwięków zdarzyło mi się kilka razy że nie działał system bezkluczyka - za kazdym razem w rejonie parkingu przy M1 - podogno system mogą zakłucac fale elektromagnetyczne z kabli pod ziemią - jesli auto stanie nad nimi (ale to tylko podobno)
~MiramoPL
SUV 2.3 258KM 190kW
Raz padła wycieraczka, tempomat czasem nie działa, czasem podgrzewanie foteli szwankuje, zepsuł się system otwierania auta bezkluczykowo, szybko psują się tarcze, nie działa czujnik deszczu p[rzez co ręcznie trzeba majtać wycieraczkami- bo jest tylko tryb manualnie jedno majtnięcie lub ultra szybko.
~momo
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
WSZYSTKO SUPER CHODZI. PRECYZYJNE , DOPIESZCZONE. NIEMIECKIE AUTA PRZEREKLAMOWANE ! WSZYSTKIE GAZETY MOTORYZACYJNE W POLSCE SĄ W RĘKACH NIEMIECKICH I PROMUJĄ AUTA NIEMIECKIE. JAPOŃSKIE SĄ JEDNAK MOCNIEJSZE.ROBIONE PRZEZ PRAWDZIWYCH PROFESJONALISTÓW W SWOIM FACHU , A NIE TURECKICH GASARBAJTERÓW.
~zetor7
SUV 2.3 258KM 190kW
Przez rok (na początku użytkowania) wymieniłem łącznik stabilizatora tył; piasta koła tylnego lewego oraz tarcze + klocki tył, z tym ze tarcze przy okazji klocków + płyny i filtry. Po za tym wszystko ok. a przejechałem 30 tys. km
~takijedenzestolycy2
SUV 2.3 258KM 190kW
musiałem naprawiać tylko zmieniarkę cd ale to zrobiłem za 300 zł u gościa we wrocławiu, no i ta klapa mogłaby się szybciej podnosić, po za tym tylko eksploatacja, klocki, stabilizatory, simerbloki, łańcuch rozrządu
~Zicu
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
łożysko po 60tys. do wymiany, opony ząbkują więc do wymiany, lampy (pająk dostał sie do wnętrza) do wymiany. Na szczęście na gwarancji. Tanie przeglądy. Po 60tys (duży przegląd) 1300 pln! Za Aurisa płaciłem prawie 2 tys!
~Jarek456
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Potrafią się przepalić żarówki jak w każdym aucie. Niestety wymiana ich jest bardzo irytująca i dosyć skomplikowana z uwagi na dostęp od nadkola, bądź w przypadku pozycyjnych wymonotowania zespołu lampy.
~Kaarol
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
z drobnymi usterkami to nie jest źle przepalone podświetlenie regulacji ogrzewania i uszkodzona regulacja wysokości fotela, utrudniona jest tez wymiana żarówek no ale niestety poważne usterki nadrabiają
Dziennik kosztów dla Mazda CX-7
9,2
12,5
12,8
~Arek
SUV 2.3 244KM 179kW
Niestety cx7 ma wadę konstrukcyjną w hamulcach. Szczególnie wersje US z mniejszymi tarczami. W wyniku temperatury tarcze szybko się odkształcają. W mojej były wymienione już 3x !!! Porażka