Ocena kierowcy - Mazda Premacy I

Velom, 10 lat temu
Silnik 2.0 16V 130KM 96kW
Rok produkcji 2002
Mazda Premacy I 2.0 16V 130KM 96kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko.Jest piękne i bezawaryjne czego chcieć więcej.
Układ hamulcowy : tarcze i klocki
Zawieszenie : łączniki się wybijają - nasze polskie drogi
Karoseria : rdza tu i tam trzeba dbać i po zimie konserwować
Rewelacja.Chowaja się zafiry,tourany i inne niemieckie auta z podobnych lat.Japońska solidnośc i prowadzenie rządzą.Nie mówiąc o awaryjności,której brak.
2.0 16V wersja Sportive najlepsza takiej szukałem i się nie zawiodłem.Aksamitna praca na postoju nić nie słychać .
Skrzynia hmmm...jak każdy 2 nieprecyzyjna,wsteczny chaczy. Nie nowość nie jest problem.
Doskonały,rewelacja wchodzę w zakręty lepiej jak osobówką.Inaczej osobówki zostają w tyle.Zestrojenie układu jak dla mnie bardzo dobre lubię szybciej niż emeryt.
Komfort,sprawa dla każdego indywidualna mi się podoba jest cicho do pewnego momentu reszta jak komu pasuje.
Wszystko w jak najlepszym porządku,skóra na kierownicy, klimatronik ,wszystko pod ręką pokrętła.
Jest dobrze nie narzekam , temperaturę łapie bardzo szybko. Poprzedni diesel dużo wolniej się nagrzewał.
Z przodu nie narzekam mam 180cm wzrostu i miejsca w "brud"z tyłu jak wsiądę to jest okej.Nie jest to limuzyna nie muszą nogi leżeć.
Do 120 bardzo dobrze później gorzej jak zwykle w prawie każdym aucie.
Pali tyle ile musi nie jeżdżę wolno więc średnio ekonomicznie wychodzi.
Bezapelacyjnie nie ma konkurencji.Auto nie doceniane , bo wszędzie tylko o niemieckich gadają.
Wymiana klocków tylnych i tarcz.Odpukać bezawaryjne .Do wymiany w przyszłości gumy na amortyzatorach tylnych.Części nie najtańsze,ale rzadko się wymienia.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 130KM 96kW [l/100km]