Ocena kierowcy - Mazda Premacy I

Silnik 2.0 16V 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Mazda Premacy I 2.0 16V 130KM 96kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny, mocny, trwały.
Układ elektryczny : Sonda lambda
Karoseria : Rdzewiejhą nadkola i progi.
Po 5 latach od zakupu nie zmieniam zdania. Przejechałem autem ponad 60 000 km i jestem zadowolony. Dobre na co dzień (praca, szkoła, zakupy) jak i weekendy i wakacje. Wnętrze wygodne, przemyślane. Ma kilka wad (poniżej) ale w całokształcie duży pozytyw. Myślę nad zmianą i raczej pozostanę przy Maździe.
Silnik bardzo dobry. Czuje się, że chce jechać, ciągnie mocno nawet pod górę. Mi komputer raz spłatał niespodziankę i wymagał naprawy po awarii sondy lambda. Poza tym bez problemów.
Bez zmian: haczy 1 i 2. Czasem nie chce wejść wsteczny. Mimo to nie jest źle. 3 bardzo elastyczna.
Nadal jestem pod wrażeniem. Prowadzi się świetnie, a zawieszenie nie wymaga częstych napraw. Przydałaby się nieco większa zwrotność.
Jest OK. Do masywnych słupków z przodu trzeba się przyzwyczaić.
Wszystko pod ręką i łatwe w obsłudze. Stoliki z tyłu, uchwyty na napoje z przodu. Sprawdza się :)
Tu nic się nie zmienia. Klima szybka i wydajna, ogrzewanie wzorowe.
Miejsca bardzo dużo. Wygodnie. Regulacja foteli tylnego rzędu sprawdza się doskonale.
Szum opon i praca zawieszenia - to jedyne minusy. Silnik mruczy w sam raz.
Spalanie OK. Koszty serwisu i napraw - bez zastrzeżeń.
Jestem zadowolony i nie żałuję wyboru. Autko spisuje się świetnie i jeszcze trochę mi posłuży. Rozglądam się za nowszym, ale nie mam ciśnienia.
Przepalające się żarówki kokpitu - to standard. Podświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej - 2 razy w roku coś się przepala - można się przyzwyczaić. Rdza - :(
Silnik - tu miałem niespodziankę: uszkodzona sonda lambda przeprogramowała mi z czasem komputer i potrzebny był dobry elektryk by doprowadzić to do ładu. W ASO rozkładali ręce. :) Raz miałem też problem z cewką. Poza tym - ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 130KM 96kW [l/100km]

9,3