Lista ocen Mazda RX-8 (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mazi
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Witam. Moja Madzia spala od 8L do 23L to wynika z tego kto jaką ma nogę ale kto kupuje sportowe auto i liczy na spalanie 5L w mieście. Ja jestem mega zadowolony i nie mam z Madzia żadnych problemów a ma nalatane ponad 100tyś. każda Mazda łyka olej dbajcie o to i nie lejcie byle czeg!!!!!!!!!!!!!! to bedziecie zadowoleni na maxa.Jeszcze świece tylko najwyższa półka!!!!!
~Michał
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Pomimo, że ubezpieczenie (ze względu na pojemność silnika) płacę nie aż tak duże, to spalanie jest takie, jak w typowym sportowym samochodzie. Dolewki oleju średnio co około 1000 km też wpływają negatywnie na koszty utrzymania, no ale tak jak pisałem wyżej- to samochód sportowy, więc wymaga większego nakładu finansowego niż zwykłe samochody.
~MATi1G
Coupe 1.3 Wankel 192KM 141kW
Jeśli chodzi o samo paliwo i oleje to jest to dość wymagające auto w mieście pali więcej niż auta o podobnej mocy. Częste wymiany oleju, ale poza tym serwis jest rzadki bo w aucie nic się nie psuje i okresowo wymienia zapłon. Powyżej ponad 100tys , trzeba zmienić uszczelniacze w silniku a to już trochę kosztuje.
~Sław
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Cóż, niby to sportowy samochód, ale tak jak pisałem silnik nie poraża osiągami. Spalanie jednak wybitnie sportowe. Generalnie w mieście 17,5l przy spokojnej jeździe, na trasie 12l. Przy szaleństwach powyżej 20l niezależnie gdzie. Wspomniane powyżej audi pali odpowiednio 13 i 9l, przy bardzo zbliżonych osiągach.
~Biszkopt
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
No źle, spalanie 14-15l przy 230 KM i 1300-1400 kg to trochę za dużo. Oczywiście bez pałowania, bo jak się trochę pobawić, to raz mi się "udało" w zimę dojść do 23l/100 km... Rekord najmniejszego spalania do 9l/100km - autostradą nad morze, ale z 4 osobami i pełniutkim kufrem.
~toudi z wroclawia
Coupe 1.3 Wankel 192KM 141kW
lubi paliwko oj lubi dla sknerow i ludzi oszczednych te auto jest z innej pulki nie dla nich.autko te jest dla warjatow i z kasa niepatrzacych na spalania, mandaty predkosci itp.... pozdrawiam wszystkich warjatow co sie nie licza z bezyna a upajaja sie jazda na krawedzi.....
~MW MANAGER
Coupe 1.3 Wankel 192KM 141kW
Auto pali przy bardzo agresywnej jeździe ok 20 litrów. Cały zbiornik (55l) wystarczył mi na niecałe 300 km. Nie testowałem go na autostradzie ale sądze że przy 200 km/h, paliwa nie starczy nawet na 250 km (ale to tylko przypuszczenie :) )
~megabebzon
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Auto ekstremalnie dużo pali (trasa - od 10l w górę, miasto od 15 w górę - mój rekord to 27l/100); drogie w eksploatacji, drogie części zamienne. Rzadko się psuje, ale w serwisowaniu kieszeń boli. Watra wydanej każdej złotówki.
~anubis88
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Co do spalania to jest to auto sportowe na PB spalało mi 13-16 zależy LPG spala 14-18 zależy od jazdy http://www.rotarypower.cba.pl/viewtopic.php?p=294#294 Albo ogień: https://www.youtube.com/watch?v=qOJFgmHNLWY
Dziennik kosztów dla Mazda RX-8
16,4
~Martinezbosky
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Zużycie paliwa - duuużo, w trasie najmniej 11l/100 km, bawiąc się - dochodzi do 26l/100km, przeglądy w normie, nic strasznego, naprawy - z tego co się orientuję troche to kosztuje, ale przecież się nie psuje :)