Lista ocen Mazda Xedos 9 (75) - Silnik

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Booocian
9 2.5 164KM 121kW
Czasem myślę, że przydałoby się nieco więcej mocy jak na auto o masie 1580kg. Maksymalny moment jest dostępny dosyć wysoko, bo przy 5000obr/min. Do 3000 obr/min auto trochę słabo się zbiera ale w wyższym zakresie obrotów moc jest odczuwalna. Odnoszę wrażenie, że winna jest tu trochę skrzynia biegów.
~Marcin
9 2.0 V6 140KM 103kW
praca V6 powinna być lepsza ale za to przyspieszenie i piękno poruszania się po polskich trasach piękno ( jeżeli chcemy się pobawić 4ty bieg i można jechać śmiało ze świadomością, że to my wyprzedzamy a nie nas wyprzedzają:) ) przyspieszenie jak na limuzynę bdb
~Darek
9 2.0 V6 140KM 103kW
Wersja silnika 2.0 V6 w Xedos9 Mazdzie się nie udała. Starsze silniki lubią palić olej i to grubo ponad litr/1000km. Miałem wymianę silnika i oba palily olej jak smok. Prawdopodobną przyczyną zwiększonego zużycia oleju są uszczelki zaworów. Co do osiągów może być.
~radek
9 2.0 V6 140KM 103kW
Właściwie tym autem jeździ żona ale decyzję podejmowaliśmy razem. Lubimy auta nietypowe. Gdzie ja znajdę drugi taki silnik 2l V6. Chyba tylko w BMW. Ale do rzeczy. Silnik super. Posiada wszsystkie zalety auta z 6 cylindrami. Równa praca. Nie wyje na wysokich obrotach. Bajka
~XENON
9 2.5 164KM 121kW
Silnik głośny jak się przyłoży do niego ucho przy otwartej masce, natomiast w środku prawie go nie słychać, dźwięk, cichy odgłos, który się jakoś przedziera do wnętrza jest bardzo miły dla ucha. Największy power dostaje na wyższych obrotach. Na niskich ponadprzeciętnie.
~danan
9 2.0 V6 140KM 103kW
Cichy,na postoju nic nie slychac. Troche za slaby jak na te mase,jednak wynagrodzi nam to niskim spalaniem. Do wyprzedzania na trasie musi byc redukcja na 4-bieg,wtedy dobrze wyprzedza tak od 80-140 km/h,lubi wysokie obroty no i dzwiek V-ki.
~Majsterek1818@wp.pl
9 2.5 164KM 121kW
1-bieg 60 km/h 2-bieg 110 km/h 3-bieg 170 km/h 4-bieg 215 km/h 5-bieg 247 km/h i wiecej się bałem czuję że 255 km/h poleci... :)) w 5 osób i wypchanym bagażnikiem do pełna nawet peugot 607 3.0 V6 nie dał rady odpadł przy 180 km/h
~marian
9 2.5 164KM 121kW
Na postoju nic, cisza. Do 3 tyś słabo idzie, powyżej 4 zaczyna pokazywać pazur. Mam 80 tyś na gazie zrobione i nie bierze oleju, olej 5w40 co 10 tyś km razem z filtrem. Fajny moment, w trasie można nieźle wyprzedzać.
~Kowalski - Poznań
9 2.0 V6 160KM 118kW
Generalnie jest to udana konstrukcja, silnik w układzie V jest dość zrywny ale 2 l to zdecydowanie za mała pojemność jak na model Xedos 9. Pozatym ma tendencje do brania dużych ilości oleju. Bardzo elastyczny motor.
~Krzychu
9 2.5 164KM 121kW
Na postoju cisza, dobrze się zrywa (choć skrzynia zamula - automat). Oczywiście w miarę jedzenia apetyt rośnie - ale w standardzie jest ok. Nic tylko lać olej, u mnie śmiga na 5W40
Mazda Xedos 9