Lista ocen Mercedes Klasa A W168 (160) - Silnik

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MMB
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Mimo, że ma ponad 100KM - nie czuje się tej mocy, na pewno nie jest mistrzem sprintu spod świateł. Z drugiej strony: niewysilona, trwała jednostka, bezawaryjna.
~piotr
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
Mały ale robi swoje... A klasa to ponad tona masy więc ma co robić. Mimo tego jest dobry i dynamiczny nie ważne, że to diesel, wszak ma turbinę ze zmienną geometrią.
~sir_ryszard2
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Jedyna rzecz na którą po ponad trzech latach użytkowania nie mogę narzekać i z którą chyba nic nie robiłem poza standardowymi wymianami olejów, filtrów, paska wieloklinowego, itp.
~Jureczek66
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Silnik praktycznie niezawodny jeśli dba się o płyny eksploatacyjne i wymienia się je na czas.W mieście można jechać 50km/h na 5 biegu doskonała elastyczność od wolnych obrotów.
~Tomasz
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
Silnik jak na swoje możliwosci pracuje OK, jednak dla sprawniejszego poruszania się po mieście poddałem go drobnemu tunningowi i teraz ze 105 KM jest naprawdę dobrze.
~zawiedziony
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
Na niskich obrotach nawet niezle przyspiesza. Pozniej juz zdecydowanie za slaby. Jest pierwsza generacja C-R. Obecnie nowoczesne diesle sa znacznie lepsze w tej pojemnosci.
~krzys
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
cdi to silnik nowoczesny. Niezawodny. Trzeba uzywać dobrego oleju(płaciłem jakies 250zł). Przy wymianie oleju silnik chodzi spokojniej i jazda jest przyjemniejsza
~Christophorus21
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Mógłby być trochę mocniejszy. 1.4 to do tego klocka jednak trochę za mało. Niestety odbija się to też na spalaniu które wg mnie jest nieco za duże
~użytkownik
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
Troszke ospały, mało pali, bardzo dobra elastyczność. Jak dla mnie mógłby mieć te 20km więcej wtedy jazda na autostradzie byłaby dużo przyjemniejsza

Mercedes Klasa A W168 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~szymon
Mikrovan 1.7 CDI 75KM 55kW
Dynamiczny oszczędny, maksymalna moja prędkośc 160 km/h trochę nie bezpiecznie na takie autko . Auto świetnie przyśpiesza nie ma problemu z wyprzedzaniem.