Lista ocen Mercedes Klasa C W202 Kombi T202 (53) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Akusagan
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Mam wersję sportową o obniżonym zawieszeniu, jest nieco twardsze niż standardowe. Dobrze trzyma się drogi, świetny skręt. Parkuje się lepiej niż o wiele mniejszymi samochodami. Co do wytrzymałości to hmm... wiadomo na naszych drogach jeździ się jak na szarpaku. Czasem zdaży się tulejka do wymiany. Niestety tak niskie ma swoje wady - trzeba uważać na krawężniki i głębsze dziury oraz drogi polne. Lekkie stuknięcie w krawężnik grozi odpadnięciem...
~NiedzwiadJB
Kombi T202 2.2 CDI 125KM 92kW
Zawieszenie i układ jezdny pracują bardzo dobrze, jednak w tym wieku występują już luzy na tulejach stabilizatora (14PLN) sworzniach wahaczy, oraz poważna usterka o której słyszałem przez co co jakiś czas kontroluję stan swoich wahaczy, rdzewienie wahaczy i łamanie się ich podczas jazdy. Tutaj producent się nie popisał dając malutki odpływ wody z profilu wahacza, który szybko się zatyka syfem z drogi i woda stoi w wahaczu, przez co ten...
~Mati
Kombi T202 2.0 CDI 102KM 75kW
To największa bolączka tego auta. Układ kierowniczy "gumowaty", bardzo mało precyzyjny. Myślałem, że coś nie tak i wymieniłem w zawieszeniu wszystko co tylko się dało - niestety, jazdy porównawcze innymi egzemplarzami potwierdzają regułę - auto jest niestabilne w zakrętach, łatwo stracić przyczepność na mokrej nawierzchni - tylna oś żyje wówczas swoim życiem. Przechyły nadwozia jak w transatlantyku.
~marlon
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Niezłe prowadzenie, zawieszenie całkiem nieźle radzi sobie przy pokonywaniu zakrętów jednak oczekiwałem lepszego tłumienia nierówności naszych \"pięknych\" dróg, jeszcze nie wiem jak z trwałością ale z opinii innych użytkowników podobno bardzo wytrzymałe, poprzednio miałem renault i przynajmniej raz w roku musiałem coś przy tym robić zobaczymy jak będzie teraz.
~Obiektyw
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Dopiero współczesne konstrukcje zawieszenia innych popularnych marek (VW, Audi, etc) mają podobnie wyśmienite właściwości trakcyjne. Obojętnie w jakiej wersji zawieszenia (sport, avangarde/esprit czy classic) auto wybiera każde nierówności jak trzeba. Konstrukcja zawieszenia wymyślona w latach \'80, dopiero teraz zaczęła być stosowana u \"konkurencji\" z niższych segmentów...
~Mat
Kombi T202 2.0 CDI 102KM 75kW
Fatalna sprawa. Wymaga ciągłych interwencji i napraw - bardzo delikatne. Kłopotliwe w regulacji a efekt jest dużo gorszy od aut z prostszymi konstrukcjami. Auto jest niepewne w zakrętach, na mokrym często się uślizguje tyłem i mocno przechyla. Tył b. twardy. Nie myślcie, że to wyjechany samochód po taksówce - całe zawieszenie jest nowe a auto jest proste.
~gościu
Kombi T202 2.2 D 95KM 70kW
Zaskakująco dobrze prowadzi się c klase przynajmniej w wersji kombi. Myślałem że będzie \"pływał\" jak prawie każdy mercedes a tu miłe zaskoczenie! Na tle poprzedniego modelu naprawdę super! Mam porównanie bo przesiadłem się ze 190-tki [po trzech latach użytkowania] na c klasę i coś mogę na ten temat powiedzieć.
~Michallsal
Kombi T202 2.0 T 192KM 141kW
Pojazd nawet tak wiekowy jak mój prowadzi się bardzo pewnie. Zawieszenie jest wręcz stworzone do szybkiego pokonywania zakrętów. Oprócz tego w moim modelu występuje automatyczna blokada dyferencjału, dzięki temu samochód dobrze zachowuje się na śniegu ułatwia to ruszanie z miejsca w dużej mierze.
~AAA
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Nigdy nie prowadziłem BMW czy Alfy słynących z bardzo dobrych właściwości jezdnych więc moze dlatego daje doskonale. Dla mnie samochód prowadzi sie świetnie choć raczej preferuję spokojny tryb jazdy. Przez 3 lata jazdy po polskich dziurach zawieszenie dzielnie sie trzyma.
~Mietek
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Samochód wręcz płynie pod drodze i jest bardzo komfortowo.Co do trwałości to po kilkunastu tysiącach kilometrów przejechanych po polskich drogach w układzie jezdnym i zawieszeniu panuje cisza.Rewelacyjna zwrotność pojazdu wynikająca z dużego skrętu przednich kół.
Mercedes Klasa C W202 Kombi T202