Lista ocen Mercedes Klasa C W202 Kombi T202 (59) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Obiektyw
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Wszystko zależy od siły wciskania pedału gazu. Akurat silniki turbodoładowane nie należą do oszczędnych wśród diesli. Czymś trzeba te konie mechaniczne nakarmić. Katalogowo producent podaje rozpiętość od 6L/100km w trasie do aż 12L/100km w mieście. Średnio wychodzi mi między 9- a 10L/100km przy dość dynamicznym stylu jazdy.
~Mat
Kombi T202 2.0 CDI 102KM 75kW
Na współczesnego diesela takie wyniki nie przystają. Auto pali dużo - w porównaniu z innymi samochodami, którymi jeździłem, to jest rekordzistą. Omega DTI pali mniej a to w porównaniu z Mercem jest statek. Po miescie nie jest problemem zbliżyć się do 10 litrów na 100. średnio 8,5 - 9 litrów. Sprawe pogarsza mały zbiornik paliwa.
~Mietek
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
O ile zużycie oleju napedowego przy jednostce 2,5 TD nie należy do małych to odpłaca to mała jego awaryjność i duża trwałość ,a tym samym utrzymanie samego Mercedesa.Części za wiele nie wymieniałem ,ale nie miałem problemu z ich nabyciem a ,z rozeznania wynika ,że są dostępne , a ceny nie wygórowane.
~mc
Kombi T202 1.8 122KM 90kW
Na benzynie bardzo przyzwoicie, na gazie (pomimo, że to sekwencja) trzeba dodać +20%. Do wytrzymania, ale mogło by być lepiej. Dużo zależy od stylu jazdy. Ceny części bardzo przyzwoite. Jest dużo tanich i dobrych zamienników. Tylko ASO trzeba omijać z daleka...;-) Spalanie podaję dla LPG
~Piotrek82
Kombi T202 2.2 CDI 125KM 92kW
Na samochód który waży ok półtorej tony i ma silnik 2200cm3 uważam, że spalanie w granicach 6-7 litrów to rewelacja, mój rekord to 5,6l/100km. Co do cen części to oryginalnę nie są tanie, ale jest sporo dobrych i tanich zamienników, które klasują ten samochód na niedrogi.
~karik712
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Koszt części jest akceptowalny jak na gwiazde na masce, dużo zamienników na rynku, kilka elementów zdarzyło sie kupować w ASO - tu oczywiście mniej kolorowo, ale nie zbankrutowałem (fakt faktem były to tylko jakieś plastikowe i gumowe pierdoły)
~mr.e@poczta.fm
Kombi T202 2.0 CDI 102KM 75kW
Spalanie ... do 140 km/h na trasie 5,4l po mieście przy normalnej jeżdzie 8,1l. w Cyklu mieszanym wysłzło 6,6l. Niestety ceny w serwisie chore za usługi. Części ok. Za wjazd na sam serwis płacimy 150 zł. dziagnoza kolejne 50 zł
~Yaroo$
Kombi T202 2.0 T 192KM 141kW
Srednia spalania na poziomie 6litrow w cyklu mieszanym to mysle jak na te wielkosc auta wynik bardzo dobry (nadmienie jeszcze ze jezdzilem nim dosyc ostro wiec pewnie przy "normalnej" jezdzie spalil by duzo mniej)
~melquides78@o2.pl
Kombi T202 2.2 D 95KM 70kW
średnie spalanie na autostradzie to niecałe 8 l. , ale przy prędkościach 150- 160 (ok 4,3 tys obrotów) , w mieście przy raczej ciężkiej nodze 9,5 ... dla przykładu Matiz pali pod ta sama nogą 8,5 ..
~fanMB
Kombi T202 2.2 D 95KM 70kW
Wydaje mi się że jak na auto tych gabarytów i tej klasy to naprawdę nie może być lepiej. Niektórym się wydaje że volkswagen to taki tani samochód w eksploatacji... w porównaniu z mercem wypadnie raczej słabo.
Mercedes Klasa C W202 Kombi T202