Lista ocen Mercedes Klasa C W203 (163) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 183 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~joh-ny
Sedan W203 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
moja wersja to "Avangarde" i jest twardawa jak na nasze "kochane i dziurawe "drogi,ale za to dobrze trzyma się na zakrętach. jednak mimo wszystko zawieszenie jest za"delikatne"konstrukcyjnie,mała wytrzymałość,częste wymiany elementów zawieszenia(nie dam niższej oceny bo to nie wina samego auta tylko dróg)
~Mc203
Kombi T203 1.8 (C 230 Kompressor) 192KM 141kW
Mały promień skrętu, rewelacyjnie łatwe manewrowanie, dobre trzymanie się drogi. Jednak nie wiem czy tylko w mojej wersji wyposażenia avantgarde zawieszenie jest stosunkowo sztywne i na większych nierównościach głośnie i nieprzyjemnie dobija. Tutaj duży minus.
~Oban
Coupe W203 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
Przeniesienie napędu po właściwej stronie samochodu pozwala poczuć prawdziwą radość z jazdy. Jedyną wada jak dla mnie jest wspomaganie. Kierownica chodzi dość ciężko, gdy auto jedzie wolno bądź stoi w miejscu. Przy normalnej jeździe natomiast jest perfekcyjnie.
~Patryk
Kombi T203 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW
Słaby, w samochodzie czuje się ciężki przód i lekki tył. Do 120 na trasie daje rade szybciej jest tak sobie. Skuteczność amortyzatorów na poziomie 70-78 %( wydruk ze stacji) Miałem wcześniej kilka kombi i zwykle było sporo lepiej, o Volvo V50 nie wspomnę bo to zupełnie inna bajka.
~Przemo1024
Sedan W203 1.8 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
O ile samochód świetnie trzyma się zakrętów, o tyle samo zawieszenie mimo iż bardzo komfortowe jest podatne na uszkodzenia wskutek Naszych żałosnych dróg, które bardziej porównywałbym do poligonu. Kompleksowy koszt wymiany nie jest droższy jak w Audi A4 B6 czy BMW E46.
~Beny
Sedan W203 2.1 (C 200 CDI) 116KM 85kW
Tutaj dam tylko dobrze a to przez to, że autko po zakupie miało wymienione z przodu drążki... 500zł ale cóż czasem trzeba doinwestować żeby później się nie wkurzać, narazie zrobiłem z 15tys km i wszystko ok. Świetny promień skrętu, esp da się wyłączyć i można pokręcić się na śniegu.
~Dawid
Kombi T203 1.8 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
Duży promień skrętu, auto na drodze po prostu płynie. Ma twarde zawieszenie (AVANTGARDE)więc jak czasami wjadę w nasze polskie koleiny na drodze to autem strasznie rzuca. No ale to nie wina zawieszenia - przy również nawierzchni poezja
~Przemo1024
Sedan W203 1.8 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
Ładnie tłumi nierówności i hałas. Jeździłem jednak bardziej komfortowymi pojazdami. Nie mniej jest jak najbardziej ok. Lepszy jak BMW 3 E46 :-) Koszt eksploatacji zawieszenia - drożyzna! Nie jest to samochód dla osób z mało zasobnym portfelem. Niestety :-(
~merol
Sedan W203 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW
Jest źle wyważony. W zimie cały czas działa ESP ponieważ jest za lekki z tyłu. Na suchej nawierzchni przy ostrej jeździe można też się oszukać! BMW 3 E-46 którą jeżdze 320D jest lepiej wyważona i czuje się w niej bezpieczniej przy większych prędkościach

Mercedes Klasa C W203 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bubel a nie auto
Kombi T203 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW
Auto nowe z salonu, 10 lat temu stanowiło pewien luksus, tymczasem mi wstyd było nim jeździć bo cały czas SKRZYPIAŁO, w serwisie usterkę ciągle naprawiali, jednak problem pojawiał się średnio co kilka tys. km.