Lista ocen Mercedes Klasa C W205 (31) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzychu
Limuzyna 180 156KM 115kW
To największy minus tego auta ... w porównaniu z W203 .. przepaść .. od 160 - 170 ( jak jest wietrznie to szybciej) .. czuje się jak w oku cyklonu. Silnik wyciszony OK .. ale przepływające powietrze słuchać ... a jak pada deszcz to słychać szum w dolej części drzwi od kół ( tego w W203 nie było, ba nie słyszałem mijających mnie aut) 20 lat temu w W210 głupie E 230 .... to ze jadę ponad 220 km/h zauważyłem tylko bo horyzont mi się zmniejszył....
~uprightbassmatt
Limuzyna 200 184KM 135kW
Doskonałe wyciszenie kabiny sprawia, że przy 140km/h na tempomacie w kabinie nadal można rozmawiać cicho. Na postoju z rozgrzanym silnikiem +-38db. Prawdziwy szok jest dopiero, gdy ruszymy. Tylko widzimy, że się toczymy, ale nie słyszymy tego :) W tej klasie nie wiem czy jest cichszy samochód. Szczerze w to wątpię. Zapraszam na mój kanał, gdzie umieściłem kilka filmików prezentujących wyciszenie w czasie jazdy powolnej jak również podczas...
~Peter
Kombi Facelifting 2.0 220d 194KM 143kW
NA zaskakująco dobrym poziomie jak na ten segment. Porównując do f11 jest dużo ciszej na biegu jałowym i przy normalnej jeździe. PRzy wyższych obrotach jest trochę głośniej. Z tym że 9 biegów i diesel na codzień pozwalają trzymać się w zakresie 1000-2000. Przy wyższych prędkościach jest bardzo cicho ale być może to zasługa podwójnych szyb i systemu burmestec, co nie jest w standardzie.
~eMBe
Kombi Facelifting 1.5 200 198KM 146kW
Dokupiłem dźwiękoszczelne szyby po doświadczeniach z Mazdą i jeździe autostradą, gdzie po przejechaniu 1000 km, gdzie czułem się jak po imprezie weselnej jakbym tańczył przy samych głośnikach. Teraz jest zdecydowanie lepiej, ale ... to nie jest poziom wyciszenia klasy wyższej jak np S klasa czy BMW 7, którymi miałem okazję jeździć dłużej.
~zzr600
Limuzyna Facelifting 2.0 220d 194KM 143kW
Najlepsze w klasie. Prędkości autostradowe pokonuje się w ciszy. Koła są całkowicie odizolowane akustycznie od przestrzeni pasażerskiej przy każdej prędkości. Nawet jazda w deszczu nie powoduje większego hałasu z podwozia. Silnik słychać lekko w górnych zakresach obrotów i podczas pracy na zimno
~zmichal
Kombi 250 211KM 155kW
Jest nieźle, ja dopłaciłem za szyby dźwiękoszczelne, ale uwaga - one są tylko z przodu i w przednich drzwiach - więc efekt jaki dają jest połowiczny. Ogólnie auto w miarę ciche, ale w tej klasie i cenie auta oczekiwałbym trochę lepszego wyciszenia.
~Karol
Coupe 300 245KM 180kW
Tu mogłoby być lepiej. Po części jest to wina twardego zawieszenia. Ale na pewno spasowanie elementów wnętrza mogłoby być lepsze. Po czasie wszystko zaczyna trzeszczeć na niewielkich wybojach.
~Kierowca
Kombi 200 184KM 135kW
Bardzo dobrze, 140 km/h i spokojnie można rozmawiać nie podnosząc głosu. Trochę obawiałem się odgłosów z tyłu kabiny z racji iż jest to kombi jednak zupełnie niepotrzebnie.
~Neeksay
Limuzyna 250 211KM 155kW
Bardzo dobrze wyciszony samochód. Jeździłem konkurencją z segmentu premium i mogę stwierdzić, że mimo lekkiego szumu z okolic lusterek, jest to najcichsza kabina w klasie.
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa C W205
~Tomasz
Limuzyna 220 BlueTEC 170KM 125kW
W mojej ocenie super. Zalecam kupować opony poniżej 68dB, to wtedy na autostradzie przy stałej prędkości 150km/h nie słychać niemalże nic.