Lista ocen Mercedes Klasa E W211 Kombi S211 (22) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zawiedziony
Kombi S211 3.5 4Matic 272KM 200kW
Najbardziej jestem zaskoczony pozytywynymi opiniami o zawieszeniu i komforcie tego modelu. Owszem na dobrych nawierzchniach wóz odbiera się jako nowoczesną konstrukcję, czytaj - zwinny, o przyjemnie jędrnym zawieszeniu, o sztywnych stabilizatorach, eliminujących przechyły. Jenak na zwykłych polskich dziurach, tralkach, garbach, zachowanie zawieszenia jest kompromitujące dla firmy M-B. Nie wiem na ile jest to specyfika odmiany kombi (duża...
~Lukasz
Kombi S211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Plus to tanie częśći zawieszenia nawet renomowanych marek. Ale zawieszenie tył to istne piekło. Drogie poduszki pneumatyczne, wieczny problem z regulacją zawieszenia. Nawet mikro dziórka w miech eliminuje auto z dalszej jazdy. Zużywający siekompresor od pompowania zawieszenia i absurdalnie drogie części zamienne. Jeżeli ma ktoś airmatica w kombi to aby wymienić zespół poduszek tył trzeba ściągać cały wózek tylny. Już nie mówiąc aby naprawić...
~Maciej
Kombi S211 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Zawieszenie w w211 nie należy do najprostszych, oczywiście jeśli pojawia się w modelu airmatic, przed zakupem warto dopytać właściciela czy wyminiel miechy oraz kompresor, jeśli tak to można brać spokojnie auto, jeżeli nie było to robione, polecam zakup auta bez tego uciążliwego i kosztownego systemu. Do wymiany również dość często wahacze oraz tuleje, bo tu nie jest to bardzo trwałe.
~Benzlove
Kombi S211 3.5 V6 (350) 272KM 200kW
Auto pięknie wybiera nierówności przez co podróż jest niezwykle komfortowa jedno słowo: Mercedes. Ja posiadam egzemplarz bez airmatica na standardowym zawieszeniu. Stara dobra technologia przez co i koszta utrzymania tańsze. W kombi jest poduszka z tyłu która mimo ogromnego załądunku podnosi auto do standardowej wysokości. Dla kogoś kto często wozi coś ciężkiego super sprawa.
~db07@tlen.pl
Kombi S211 3.2 (280 CDI) 177KM 130kW
Bez zastrzeżeń. Precyzyjny i płynny, pewne prowadzenie w zakrętach przy dużych prędkościach. Zawieszenie bardzo komfortowe, wręcz dostojne choć to nie airmatic i nie 4matic...niestety :)
~Tomcio
Kombi S211 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW
Jest to meredes, dosłownie klei sie drogi, komfort bajeczny gdzy kupiłem ten samochód miałem wrażenie ze połowe dziur z naszych dróg znikło..
~Nihillist
Kombi S211 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW
Wygoda i komfort bardziej nie do końca na szybką jazdę po serpentynach. Dobrze się trzyma nawierzchni a prowadzenie jest precyzyjne.
~Adrian
Kombi S211 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW
Prowadzi się pewnie a zarazem nie ma problemu z manewrowaniem. Wystarczy dbać o elementy eksploatacyjne.
~Piotrek
Kombi S211 3.2 (280 CDI) 177KM 130kW
W porównaniu do moich poprzednich w210 i w124 - bajka. Dużo lepiej niż np. w volvo v70

Mercedes Klasa E W211 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zygmunt
Kombi S211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Wersja Avantgarde zawieszenie Nivo,lecz niestety raz w roku trzeba zainwestowac w stukajace zawieszenie.
Mercedes Klasa E W211 Kombi S211