Lista ocen Mercedes Sprinter III Furgon (45) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~majk
Furgon 2.2 CDI 109KM 80kW
biegi wchodzą ciężko , niby dobre rozwiązanie ztym joystikiem a jednak trzeba się przyzwyczaić do nie naturalnej i z czasem meczącej pozycji za kółkiem (dla wytrwałych MANUAL), pierwsze trzy biegi są krótkie, widać są to siłowe przełożenia nastawione na ciężar +brakuje szóstki na autostrade bo przy 115km/h równe 3000 obrotów/min, dalej juz tylko dzwięk silnika permanentnie na tyle denerwuje ze jazda staje sie męcząca
~Ariel
Furgon 316 CDI 165KM 121kW
Skrzynia pracuje dobrze, bez żadnych problemów, delikatnie wskakują biegi i skok nie jest zbyt duży co pozwala czasem na szybszą zmianę biegów np redukcję do wyprzedzania. Drążek jest rewelacyjnie umieszczony praktycznie można zmieniać biegi od razu po wejściu do auta i nikt nie będzie szukał lewarka. Dobrze wyprofilowany, nie wyślizguje się z ręki jak w Ducato czy Master
~CHEDAR
Furgon 213 CDI 129KM 95kW
Jak dla mnie super. Jeździłem 312D z 98 też była super... ta skrzynie jest gorsza od tej w 312D, czasem problemy z linkami, raz miałem problem z równoważnią siły odśrodkowej do wajchy zmiany biegów (biegi bardzo ciężko chodziły) ale wymiana niewielkiego elementu i przy 450 tys. wajcha pracuje rewelacja. oczywiście co 120 tys wymiana oleju w skrzyni i moście tylnym.
~Święty
Furgon 3.0 CDI 184KM 135kW
Ogólnie w porządku lecz uważam, że przy przełożeniu 48:11 pierwszy bieg jest trochę za krótki i zawsze ruszałem z dwójki. Pozniej zmieniłem most na najszybszy i już jest ok. Spalanie spadło o ok 0,5l Bardzo ważne jest to, że na rynku używanych części bardzo ciężko dostać używaną manualną skrzynię biegów do 3.0 V6 184KM
~dddddd
Furgon 316 156KM 115kW
skrzynia chodzi cięzko, ale da sie przywyknąć. Miałem problem taki że, w czasie wrzucania pierwszego biegu zapalały mi sie światła od wstecznego.W serwisie wymienili mi lewarek na gwarancji i wszystko jest ok. I widze że wiele sprinterow i krafterow ma ten problem z zapalaniem swiateł wstecznego (jak sie stoi na światłach)
~LONGER
Furgon 2.7 CDI 156KM 115kW
MAM WERSJE AUTOMATYCZNĄ BARDZO DZIWNY WYMYSŁ MERCEDESA SKRZYNIA JEST MANUALNA STEROWANA ELEKTRONICZNIE CO JEST JEJ WADĄ BARDZO ŻADKO TYLKO DWA RAZY PRZEZ CAŁY ROK CIĄGŁEJ JAZDY ZAWIESIŁA SIĘ PODCZAS RUSZANIA ALE OGÓLNIE OK SILNIK NIE JEST PRZY NIEJ WYŻYŁOWANY ZNAJOMY MA TAKĄ SAMĄ WERSJE I MA PRZEBIEG 900 000 km
~Marcik5500
Furgon 2.2 CDI 150KM 110kW
joystick to jest to, choć przełożenia mogłyby być lepiej dobrane, bardzo krótkie biegi powodują że przy ruszaniu spod świateł auto zostaje daleko w tyle, Transitem zawsze jestem pierwszy. Na 6 biegu obroty są wyższe niż w Fordzie na 5
~Kris
Furgon 316 CDI 165KM 121kW
Skrzynia ok biegi wchodzą dobrze. załadowany fajnie przyspiesza do trzeciego biegu potem mamy gorzej,przy wyprzedzaniu trzeba redukować nawet do czwórki w starym 130 konnym tego nie było moze dlatego ze skrzynia miała tylko 5 biegów
~Użytkownik od 2006r.
Furgon 2.2 CDI 88KM 65kW
Dżojstik jest średniutko precyzyjny, biegi są króciutkie, ogólnie jest tak sobie. Trzeba sie nawajchować jak cholera. Jego położenie też nie do końca dobre. Niemcy mają widocznie ręce długie jak gibony - do kostek.
Dziennik kosztów dla Mercedes Sprinter III Furgon
11,9
~pozko
Furgon 213 CDI 129KM 95kW
I znowu, jak z silnikiem, do pewnego moment spoko a po jakichś 110-120 tys. km zgrzytająca ,,trójka\'\'. dodatkowo jakiś wyciek, o którym mi serwis zameldował, że bez dnia na kanale nie stwierdzą co to, bo ,,nie widać dokładnie\'\'.
Mercedes Sprinter III Furgon