Lista ocen Mercedes Vaneo (50) - Silnik

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Vaneo 1,6 + LPG / 82KM
Minivan 1.6 82KM 60kW
Bardzo fajna jednostka benzynowa. Jest nad podziw elastyczny i żwawy. Dobrze wyciszony silnik więc przyjemność podróży satysfakcjonująca (dość ekskluzywnie jak na ten segment) Najważniejsze że ten silniczek pali dość mało benzyny. Nie jest najmocniejszy na 5 biegu ale za to bardzo ekonomiczny. Mało awaryjny. Na gazie trudny do wyregulowania ale do ogarnięcia. Polecana instalacje sekwencyjną. Choć kontrolka check-engine lubi się czasami...
~urzytkownik
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
nie wiem jak u innych modeli ale w moim silnik pracuje glosno, wsluchujac sie w prace silnika klasy a o tych samych parametrach to a klasa byla cichutka. nie mialem z nim wiekszych problemow, od dwoch lat tymienilem pompe wodna ale mam jeden problem, nie mam ksiazki obslugi od tego auta, czy ktos ja moze posiada ? prosze o pomoc.
~logistyka_trans
Minivan 1.6 82KM 60kW
Bardzo dobry silniczek, jak na tak pojemny samochodzik z towarem daje radę nawet na czwartym biegu. Na piątym biegu przy obciążeniu towarem już czuć małą ilość koni. Szybkość 90-130km/h to najlepsza prędkość przelotowa z towarem. Powyżej 140km/h wiatr już zaczyna stawiać opór i staje się głośno. Na trasie (szybkości do 120km/h) pali na 100km prawie jak mój stary motorower!
~Aleksandra
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Oszczędny i niezawodny, choć nigdy nie był garażowany, bez większego trudu odpalał w największe mrozy (-30). Do dziś silnik pracuje w zasadzie bezawaryjnie. Na dalszych trasach przy pełnym obciążeniu bez trudu wyciąga prędkość 160 km/h, ale najbardziej ekonomiczna jazda to ok. 110 km/h.
~radek_rr
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Trochę brakuje mu mocy w niektórych momentach, może troszkę głośny, ale poza tym nic do zarzucenia. Podawane przyspieszenie w większości źródeł może być zniechęcające (16s), ale w rzeczywistości nie jest tak tragicznie.
~jacek
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Silnik oceniam dobrze pod kątem jakości . Najgorszą rzeczą jest obsługa tego silnika . Każda wymiana jakiejkolwiek części przy tym silniku , doprowadza do rozpaczy z powodu tragicznego dostępu .
~Piotr H.
Minivan 1.9 125KM 92kW
Na 5-tym biegu można jechać 60 km/h i wcale nie słychać, żeby silnik sie męczył czy dusił! A jak trzeba depnąć to wszystko z tyłu zostaje daleko! Super sprawa jak się wie, ze się ma spora rezerwę mocy!
~jurek
Minivan 1.9 125KM 92kW
bardzo wysoka kultura pracy i dobra elastycznosc, nie trzeba sie bac wyprzedzania ciezarowek pod gore, chociaz masa auta i ksztalt nadwozia robia swoje
~Przemek
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
silnik pracuje jak szwajcarski zegarek, mało pali i dynamiczny oczywiście biorąc pod uwagę gabaryty samochodu oraz pojemność
~Piotr
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Po rozgrzaniu pracuje cicho, dość elastyczny, dobrze przyspiesza już od 2000 obr/min, wystarczy do dynamicznej jazdy po mieście