Lista ocen Mercedes Vaneo (39) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zmierzch marki Mercedes
Minivan 1.6 102KM 75kW
przełożenia bardzo niefortunnie dobrane - brak mocy (żółw) na 1,2,3 biegu, natomiast 4 a zwłaszcza 5 niepotrzebnie wysoko.(np. 140 km/h przy 3800 obr. na 5) to sprawia, że autem świetnie jeździ się na autostradzie, natomiast w mieście żółwi się strasznie.
~logistyka_trans
Minivan 1.6 82KM 60kW
Dobrze wchodzą biegi ale ma długi suport. Piąty bieg wchodzi najlepiej po wyżej 80 km/h. Poniżej 80tki wchodzi ale stawia lekki opór. Ciekawe czy specjalnie tak zrobili?
~Vaneo 1,6 + LPG / 82KM
Minivan 1.6 82KM 60kW
Gładko wchodzi choć może nie tak ślicznie jak w nowym Polo. Jak do tej pory opukać ładnie i pięknie. Coś słyszałem że w dieslach potrafi wyskakiwać ale nie wiem, mam benzynę.
~Janek
Minivan 1.6 82KM 60kW
Byłoby super, gdyby nie zbyt długie pierwsze przełożenie. Pod górkę to trzeba mocno przegazować i delikatnie sprzęgłem operować żeby go nie zgasić.
~Notoco
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Pol automat - brak zalet automatu i wady manualnej. Niestety kiepskiej jakosci rowniez. Preferuje automaty MB bo sa dobre. ten pol-automat to porazka.
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
W tym aucie psują się rzeczy, które nie psuły mi się nawet w cienkim Daewoo które kiedyś miałem - ostatnio do wymiany linki zmiany biegów
~Przemek
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
nie mam z nią żadnych problemów, przełożenia dobrane są tak że przy pełnym obciążeni są niemal niezauważalne różnice
~Piotr
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Nie ma problemów z "trafianiem" biegów, czasem ciężej wchodzi jedynka, ale ogólnie ok, precyzyjnie i bez zgrzytów.
~Starszy
Minivan 1.6 82KM 60kW
Dobra, czasami na wakacyjne trasy na południe Europy przydał by się 6 bieg na autostradę.
Dziennik kosztów dla Mercedes Vaneo
8,6
~kinga
Minivan 1.7 CDI 75KM 55kW
Mam automatyczną i jak dla kobiety ,która nie szaleje na drodze jest w zupełności wystarczająca.