Lista ocen Mercedes W123 (177) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 201 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Tutaj w grzechotniku,klekocie (dieslu) jest głośno. Na zimny silniku (miodzio klekoczący silniczek) czy powyżej 110km/h dochodzą szumy powietrza odczuwa się że to nie nowoczesne TDI,SDI,TDCI,VVTCDI,CDI (Kur.. czego oni w tych nazwach nie wymyślą)... Poprostu diesel 123 jest prostym,bezawaryjnym nie do zajerzdzenia motorem a że głośny przy ponad 110km/h wybaczam mu to ja i tak jeżdzę prędkością podróżną 90,100 km/h. Jeżeli chcesz mieć ciszej...
~mysla313@wp.pl
Coupe 2.8 177KM 130kW
Auto podczas jazdy słychać. I to mocno. Tyle że należy dodać, że są to raczej ekstatyczne doznania. Dzwiek silnika jest niepowtarzalny i sprawia że każdy poczuje gęsią skórkę wciskając mocniej pedał gazu. Kilka razy zdarzyło mi się, że przechodnie poprosili mnie o odpalenie auta żeby mogli go sobie posłuchać :) Sam podczas dłuższych rozstań z moją \'miśką\' (pływam) tęsknie za tym niesamowicie :) Bez wątpienia jest to coś, co każdemu facetowi...
~MBMB
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
Trochę głośny silnik i to troche przeszkadza przy dluższej trasie, fakt cykanie tego silnika musi byc słychać ale jest trochę za głośno. Więc poprawie fabryke na wiosne, kupie maty bitumiczne, i wszędzie gdzie to tylko nie widoczne ją wkleje. Będzie cicho, a cykanie zegareczka będzie dalej słychać, do tego drzwi z dwóch stron od wewnątrz i będzie słychać taki głuchy dźwię przy zamykaniu wrot
~Adam Piskorz
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Wiadomo - jest to konstrukcja mocno przstarzała i trudno porównywać z nowoczesnymi samochodami ale przy takiej ilości plusów "beczki" średnie wyciszenie nie jest niczym, czego można się specjalnie czepiać. Poza tym jest ono przyzwoite a dźwięk silnika mimo, że to typow "klekot" jest na tyle miły dla ucha, że mi to nie przeszkadzało.
~Mesio78
Sedan 2.0 D 60KM 44kW
W środku tak sobie nie za głośno nie za cicho. Pamiętajmy że to auto z lat 80-tych. Ja nie narzekam lubię słyszeć warkot silnika diesla:) Jak ktoś chce może przecież sobie sam wyciszyć tak samochód że w środku nie będzie słyszał pracy motoru. To indywidualna sprawa każdego z nas.
~123go
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Obawiałem się większego hałasu bo lubię warkot mercedesa ale niestety w środku jest dość cicho (działa wyciszenie podłogi) jak na taki stary diesel, porównywalnie z Golfem 3, dla mnie jest to akurat minus, ale to rzecz gustu, jednak przy 110 już trzeba głośniej gadać
~Karlos
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
to jednak diesel starej generacji. Szeptem mówić nie można. Z wyciszeniem jest po prostu podobnie jak w innych samochodach. W tej kategorii po prostu \"beczka\" nie odstaje na plus od innych samochodów i dlatego daję ocenę 3 (czyli przeciętnie)
~wojtas
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
jak na diesla z ta pojemnoscia to ok a w benzynie szczegolnie w wiekszych silnikach wiekszy chalas wydobywa sie spod opon po zapaleniu zielonego swiatla niz od silnika :) no i oczywiscie w 300DT 125km lub od w124 147 km ta regula tez obowiazuje...
~kie0312@etbu.edu
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
Jak na ten wiek to na prawdę słychać z zwenątrz bardzo mało. Tapicerka nie szeleści, nie dźwięczy. Inna sprawa że naładowano gdzie się da gąbkę i matę bitumiczną (pochłaniającą dźwięk). Nawet okna są odporne na dźwięk.

Usterki Mercedes W123

Mercedes W123 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Malolat bez prawka który ma beczke ( mam 14at )
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
samochód z lat 70-tych hmmmm czy jest dobrze wyciszony morze na te lata nie ale na tamte lata w których byl wyprodukowany jest to naprawde dobrze. przypomnijmy ze ten samochód ma 30 lat dwa razy tyle co ja heheh