Lista ocen Mercedes W123 Sedan (164) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 204 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Problemem w w123 jest elektryka. Ma swoje lata i lubi co nieco zaśniedzieć. CZasem nie działają kierunkowskazy, awaryjne ale nic co może wpłynąć na zatrzymanie auta na trasie. wystarczy w tym przypadku o to zadbać. Wycieki oleju są w autach zaniedbanych choć to nie reguła tak do końca. Ostrzegam przed kupnem auta od Rzeźbiarza artysty tzw.druciarza. gdzie większość części trzyma się na sznurkach i drucikach. Doprowadzenie takiego auta do...
~Adam Piskorz
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Nie wiem czy jest sens pisać o takich rzeczach bo w przypadku aut z przełomu lat 70/80 jest to rzecz na tyle indywidualna i zależna od masy czynników, że moje doświadczenia mogą się mieć nijak do oceny innych właścicieli. Moje auto było średnio zadbane kiedy je kupiłem i niestety doprowadzenie go do stanu, w którym nie raziło mnie zbyt dużo rzeczy zajęło mi rok i pochłonęło oprócz pieniędzy mnóstwo pracy i "grzebania". Stan niektórych...
~Brzeku
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Co do tego to rowniez nie ma watpliwosci auto uzytkowane codziennie przez 16 lat na taxi.. aż mnie ciekawi ile osob przewiozlo te auto a wykonczenie rewelacyjne ani razu nie zostala urwana klamka przez klienta ani jakis element uszkodzony ( dla przykladu podam ze w fiacie sienna w pierwszym dniu urwal klient klamke a auto nowe z salonu ) :) ale to tylko taka ciekawostka zeby czasem ktos nie pomyslal ze porownuje fiata do w123 :)
~123go
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Właśnie o tym zacząłem już wyżej, co do drobiazgów to w 31 letnim aucie zawsze się coś znaleźć może, np. u mnie nie działa centralny, pewnie gdzieś już ze starości jest nieszczelność, poza tym raczej nie ma problemów bo każdy drobiazg, choćby z plastiku jest solidnie zrobiony, Drzwi po tysiącach otwierań i zamykań wciąż chodzą jak nowe, jakoś trudno mi sobie coś przypomnieć więcej...
~zico
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
Nic sie nie psuje gdyz posiadam go niecaly Tydzien ,dotychczas wymienilem: Olej Castrol 10w-40 magnatec diesel Olej do wspomagania Mobil atf Olej w tylnim moscie Mobil Mobilube Olej przekladniowy Castrol tq Wszystkie filtry Plyn chlodniczy Mobil Medic i zrobilem calkowita konserwacje podwozia masa bitumiczna:)
~EustaH
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
Tylko i wyłącznie z winy użytkownika samochód pozbył się wykończenia jednego z progów i listwy na lewych drzwiach. Często za to nie działał starter, co było WYBITNIE uciążliwe, (nie można uruchomić rozrusznika) jednak, ten egzemplarz miał przerabianą instalację, a startera w ogóle nie powinno być, więc mu wybaczam:)
~Karlos
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
tylko dobrze, bo jedyne co przez dziewięć lat mojej eksploatacji zię nieoczekiwanie zepsuło, to mechanizm podnoszenia szyby. Po prostu wytarł się jeden bolec po prawie ćwierćwieku eksploatacji. Naprawienie tego kosztowało mnie chyba 20 złotych. Ale doskonałość to to już nie jest więc ocena tylko 4 (dobrze)
~Karol
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
Jak na prawie 25 letni samochód cały czas jestem w szoku!!!Jedynie urwany tłumik końcowy - zespawany za 30 zł chodził jeszcze długo, wymiana szczotek rozrusznika, przedni prawy dolny sworzeń wahacza....normalne elementy ekspoatacyjne które mogą sięwydarzyć po takim przebiegu i tylu latach.
~Zwierzak
Sedan 2.3 136KM 100kW
Drobnych usterek było kilka - przerdzewiały przewód paliwa, uszkodzony kontroler pompy paliwa, odklejają się drewniane wykończenia, czasami szwankuje osprzęt silnika ale wystarczy wyczyścić (stuknąć młotkiem itp) i jest spoko. Ponadto większość drobnych usterek związana jest z LPG.
~ziutek
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
Występuje kilka drobnych usterek znanych użytkownikom Beczek, ale wynika to głównie z dużego przebiegu i wieku. Śniedzieją styki przełączników kierunkowskazów, wypalają się ścieżki w prędkościomierzach przez co wariują wskaźniki temperatury i poziomu paliwa.
Mercedes W123 Sedan